Právě je čtv bře 28, 2024 12:55 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie) 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
S AC (12) pracujem relatívne krátko. TU na fóre som odpoveď hľadaním nenašiel .. Dnes padla na mňa jedna otázka/ požiadavka..., je možné a ak áno,tak ako ?? Otextúrovať podlahu dlažbou, ktorej jednotlivé "kocky" budú mať vo vizualizácii presne určené rozmery. (v mojom prípade to má byť 60cm X 60cm). Vie mi niekto poradiť,ako sa to robí ? Vopred ďakujem za snahu, ak sa niekto nájde ...


úte črc 05, 2011 9:56 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
Já osobně používám čím dál tím více na obklady a dlažbu nástroja Zavěšená stěna (LOP v AC 14), tam si jednoduše nastavím velikost schématu podle velikosti dlažby a to včetně listel atd. jsou-li v projektu. Následně do půdorysu, pohledu či řezu vložím požadovaný tvar Zavěšené stěny pomocí volby Geometrická metoda: Obrys.
Zavěšenou stěnu samozřejmě nechce používat každý a pak je na místě použít texturu, tu jednoduše nastavíte v menu Volby / Atributy prvku / Materiály, zde zvolíte požadovaný materiál, ten má texturu již načtenou, nebo načteme novou v záložce Textura, v této záložce také volíme skutečnou velikost zobrazeného náhledu. Když máte texturu požadované dlažby, stačí ji načíst a zde nastavit velikost náhledu. Následně tuto textury vyberete v nastavení příslušného nástroje - desky, stěny, střechy, atd..


úte črc 05, 2011 11:36 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
Už som to tu niekde čítal, že sa používa na to aj zavesená stena, ale na to si akosi ešte netrúfam :/ Aká je vlastne výhoda použitia tohto nastroja pri tomto? (myslím oproti textúre)
Čo sa textúr týka, tak ako ste spomínali cestu k materiálom cez menu Volby, tak to áno, to poznám. Ale pri tom to aj končí :( Akosi nerozumiem tým nastaveniam. Napr. nad nahľadom je nejaký údaj 150x150, netuším, že o čom hovorí. Vpravo od nahľadu sú editovateľné údaje, lenže nerozumiem, že či tie číselné údaje sú pre jednotlivé "kocky" dlažby, či pre konkrétny náhľad, keď na ňom vidím 4"kocky" 2x2..a ja potrebujem konkrétne rozmery jednej kocky. Keď som si chcel skúsiť tie rozmery overiť po aplikovaní textúry na dosku a odmerať ich kótovaním cez 3D model, tak nerozumiem prečo, ale jednotlive dlažby tam nevidím, len farbu.. :oops:
Je možné ak si načítam normálne z knižnice AC bielu dlažbu, zmeniť jej farbu na inú, ale že mi jej textúra ostane ?


stř črc 06, 2011 1:23 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
Já osobně používám Zavěšenou stěnu na tvorbu obkladů a dlažeb z toho důvodu, že se mi s ní pracuje lépe než s texturou, není pro mě problém kamkoliv vložit listelu, borduru nebo jiný prvek. Když investor není s něčím spokojen, opět vše velmi rychle přizpůsobíte podle jeho přání. Často se stává, že umístění obkladů či dlažeb je nahodilé, např. celá stěna je jednou barvou a pak je sem tam nějaká jiná obkladačka, nebo vytváříte z obkladů různé pruhy jiných barev atd. a z toho důvodu pracuji radši se Zavěšenou stěnou. Opět je velmi lehké změnit barvu v případě potřeby a myslím si, že je to rychlejší než měnit texturu. A někdy, ač to není zrovna ten hlavní důvod mi jde i o strukturu, mezi jednotlivými panely Zavěšené stěny je skutečná mezera, jejíž hloubku a šířku si nastavíme podle potřeby.
Ve vámi zmiňované okně nastavení Textury pro vás bude důležitá poslední záložka Textura ve které se pravděpodobně pohybujete a zde editovatelná okna s nastavením velikosti textury. Velikost určujete pro opakování 1x1, další možnosti jako 2x2, 3x3, ... jsou pro potřeby náhledu, což ostatně i vidíte na náhledové kouli v horní části dialogového okna, kde se velikost textury změní pouze změníte-li velikost numericky a ne když změníte Příklad.
Jestli se vám ve 3D nezobrazuje požadovaná barva, překontroloval bych, jestli máte u daného prvku skutečně zvolenou požadovanou strukturu.
A měnit barvu textury v ArchiCADu nelze. V takové barvě jako načtete texturu z knihovny v takové s ní můžete nadále pracovat.


čtv črc 07, 2011 4:45 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
Ako vidím, spomenuli ste presne tie výhody s ktorými som počítal (som presne uvažoval nad tým, že ako by sa dalo spraviť,ak by som ukladal podlahu, a chcel by som na nej nejaký svoj vlastný vzor...), že sa dajú spraviť cez tento nástroj, škoda len, že ho neovládam,a nemám sa odkiaľ dozvedieť viac o postupoch v ňom a ani nikoho nepoznám, kto by mi reálne/názorne ukázal ..
K meritu veci : Takže si to zhrniem, ak mám vybraté z knižnice AC 12 "Biele dlaždice" v kolónke "príklad" mám nastavené 1x1..(hoci mi v náhľade zobrazuje aj tak dokopy 4dlaždice,akoby 2x2)...to nastavenie rozmeru textúry je tak, či tak stále len pre jednu dlaždicu ???..tj. ak si dám rozmer 600 x 600, bude mi na zvolenom povrchu ukladať dlažbu, ktorej jednotlivé dlaždice budú mať 600 x 600 ???
Ak to je tak, ako som napísal, tak budem musieť ešte prísť na to, ako takto bielu dlažbu zmením na inú farbu .. alebo ako to je najlepšie spraviť, ako to robia iní užívatelia AC, samozrejme bez použitia Zavesenej steny ..

Tak opäť som sa s tou dlažbou trochu "hral" a prišiel som na to, že som sa pýtal z časti trochu somarinu, že musím dať v mojom prípade dvojnásobný rozmer tj. 1200, aby jedna kocka mala potrebný rozmer 600x600 .. bol by veľký problém resp. bolo by to na dlho, kebyže mi ukážete naozaj len stručný popis, ako by ste uložili dlažbu s konkrétnym rozmerom cez zavesenú stenu ? (dlažba smotanovo biela, hladká s leskom )
A keď položíte dlažbu cez zavesenú stenu, tak má určitú hrúbku, to potom ukladáte prípadný nábytok do výšky hrúbky podlahy, správne ?


ned črc 10, 2011 8:51 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Konkrétne rozmery dlažby (texturovanie)
Tak aspoň nevie / nemá niekto nejaký tutoriál, ako spraviť obklad / dlažbu cez nástroj "Zavesená stena" ? Má nástroj "Zavesená stena" v AC 12 také funkcie, že by to bolo cez ňu možne spraviť ?


pát črc 22, 2011 2:22 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz