Právě je pon dub 29, 2024 11:32 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Atypické okno 
Autor Zpráva

Registrován: čtv pro 01, 2005 6:49 pm
Příspěvky: 17
Příspěvek Atypické okno
Jak se prosím vás dá udělat kruhový otvor? Při vytvoření knihovního prvku okna z desek se do stěny následně vyřeže obdekníkový otvor. Děkuji


stř pro 07, 2005 12:53 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Atypické okno
Jakub Ducháč píše:
Jak se prosím vás dá udělat kruhový otvor? Při vytvoření knihovního prvku okna z desek se do stěny následně vyřeže obdekníkový otvor. Děkuji


Nevím zda přesně chápu, k jakému účelu ten otvor potřebujete. Nicméně, buďto jsou v knihovnách kruhová okna ( Knihovna objektů 9/1.Základní knihovna 9/1.3 Okna 9/ Okna dřevěná a plastová 9/ Okna speciální)
a nebo přímo kruhové otvory (Knihovna objektů 9/1.Základní knihovna 9/1.3 Okna 9/D.Otvory 9).

Uvedené cesty ke knihovnám jsem napsal v defaultním módu a k verzi 9, hodně podobné to bude ale i u verze 8 a 8.1.

_________________


AC 5 ...... 23


stř pro 07, 2005 1:05 pm
Profil

Registrován: čtv pro 01, 2005 6:49 pm
Příspěvky: 17
Příspěvek 
Při vytvoření zcela nového prvku s obloukovým nadpražím (větší poloměr než je rozteč svislých rámů okna). Takový prvek ve standardní knihovně sem nenašel. Při vytvoření nového prvku okna s obloukem se vyřezaný otvor ve zdi doplní na obdelník = ve zdi je mezi obloukovým tvarem rámu a zdí vytvoří nepožadovaný otvor-díra.


stř pro 07, 2005 1:17 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jakou mate verzi archicadu pokud mate devitku tak to jde jednoduse pomoci zapisu wallhole do id desky ktera ma rezat otvor a je soucasti ukladaneho knihovniho prvku okno

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř pro 07, 2005 1:26 pm
Profil

Registrován: čtv pro 01, 2005 6:49 pm
Příspěvky: 17
Příspěvek 
Bohužel mám Archicad 9 S. Tam mě to nejde:( Jak to de udělat v 8.1? - plné verzi. Půjde to potom použít v 9 S?


stř pro 07, 2005 1:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Pokud to co popisoval pan cipra nejde v 9 S, tak v 8.1 plné verzi to půjde určitě, mám dojem že se to tam dělá hodně obdobně a v devítce to budeš moct použít určitě, protože výsledek je *.gsm (knihovní prvek), u kterého nehraje roli, zda je produkt studentský či plná verze.

_________________


AC 5 ...... 23


stř pro 07, 2005 2:00 pm
Profil

Registrován: čtv pro 01, 2005 6:49 pm
Příspěvky: 17
Příspěvek 
BINGO!!! De to i ve studentské vezi 9. Stačilo potom jen uložit jako editovatelny GDL popis. Děkuji:)


stř pro 07, 2005 2:14 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Mě to bylo divné, že by to tam nešlo :) Tak hlavně že si na to přišel.

_________________


AC 5 ...... 23


stř pro 07, 2005 2:18 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jinak prikaz v id wallniche udela z desky (jen jdna deska) niku ve zdi :))

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv pro 08, 2005 9:58 am
Profil

Registrován: stř srp 30, 2006 12:39 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Atypické okenní výplně (okna)
Zdraví, nemohu nějak přijít na to, jak vytvořit atipické okno ve verzi 8,1. I když, jsem si přečet tento příspěvek tak nějak nevím. Potřeboval bych například vytvořit lichoběžníkové okno. Zaslechl jsem že by to mělo jít nějak přez "WindowMaker" ale nemohu ho nějak v 8,1 nají a vůbec nevím jak se k tomu dopracovat jiným způsobem. Dík za odpověď


stř srp 30, 2006 1:15 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Atypické okenní výplně (okna)
pesek.z píše:
Zdraví, nemohu nějak přijít na to, jak vytvořit atipické okno ve verzi 8,1. I když, jsem si přečet tento příspěvek tak nějak nevím. Potřeboval bych například vytvořit lichoběžníkové okno. Zaslechl jsem že by to mělo jít nějak přez "WindowMaker" ale nemohu ho nějak v 8,1 nají a vůbec nevím jak se k tomu dopracovat jiným způsobem. Dík za odpověď


Co zkusit použít knihovní prvek P 1A lichoběžník (mezi okny) ? O window makeru jsem nikdy neslyšel. Naopak používám ArchiGlazing, což je produkt graphisoftu. Uživatelé support packu mám dojem jej dostával kolem června.

_________________


AC 5 ...... 23


stř srp 30, 2006 1:53 pm
Profil

Registrován: stř srp 30, 2006 12:39 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek 
Dik za radu, ale to lichoběžníkové okno z knihoven nejde nadefinovat jak potřebuji. Potřebuji u vrchu pravé úhly a ten zkosený dole. Nejde to udělat nějak jinak než tim ArchiGlazingem - nemám ho.
Mam AC 8.1 a jak zkouší tak pořád na nic nemohu přijít. Jestli někdo víte jak to udělat nějak jinak tak dik za radu. Celkem by se mi to hodilo. Dik


stř srp 30, 2006 6:27 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz