Právě je čtv bře 28, 2024 11:16 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Zobrazení nových konstrukcí (rekonstrukce) 
Autor Zpráva

Registrován: pát zář 23, 2016 12:08 pm
Příspěvky: 19
Příspěvek Zobrazení nových konstrukcí (rekonstrukce)
Ahoj, řeším teď takový menší problém u rekonstrukcí v AC21.
Mám stávající zdivo ( šedé) neznámý materiál a ideálně potřebuji, aby ve filtru nový stav, vybourané otvory měly vlastní novou šrafu ( tak jako v zobrazení nové konstrukce, 1.obrázek) Kde jsem nastavil aby nové konstrukce byly přepsány šrafou, jenže mi to přepisuje všechny nové konstrukce , včetně nové sádrokartonové příčky, (bod 2), kde mi to hází šrafu i do odkazek k oknu u ID.
Obrázek

potřeboval bych aby výkres vypadal jako nový stav, (obrázek 2) , jenže teď z něj nejde poznat, že vybourané otvory vyzdívám. Jak tohle řešíte vy? Já jsem musel provizorně udělat řešení, že jsem každou zeď u otvoru rozdělil, a změnil stávající šedé zdivo na šrafu. ( ve stávajícím stavu v půdorysu mi zeď překrývá okno, takže to nejde vidět ale zas to vidím v řezu okna, že je vyměněná celá zeď a není dozděn jen otvor a navíc je to celé dost zdlouhavé..¨

Děkuji za rady


pát kvě 18, 2018 10:04 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 15, 2005 1:40 pm
Příspěvky: 185
Příspěvek Re: Zobrazení nových konstrukcí (rekonstrukce)
dobrý den,
ve 21 můžete použít funkci Kombinace grafických stylů.Tam můžete předefinovat vzhled konstrukcí v podstatě jakkoli dle jednotlivých kriterií. Jde jen o to správně definovat jednotlivá kriteria. Grafické styly se dají kombinovat se styly zobrazení pro rekonstrukci. Chce to zpočátku trpělivost a přesně pochopit princip. Když už si to jednou nastavíte a uložíte jako zobrazení v pohledech, máte to pak u dalších projektů za "vteřinu".

Na obrázku jsem nechal archicad vyšrafovat dozděné otvory výplní "plasty" barva popředí modrá, barva pozadí žlutá


Přílohy:
ac_grafstyly.JPG
ac_grafstyly.JPG [ 248.46 KiB | Zobrazeno 8211 krát ]

_________________
ArchiCAD_23, ThinkPad T530, Win10(64)
pát kvě 18, 2018 6:06 pm
Profil

Registrován: pát zář 23, 2016 12:08 pm
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Zobrazení nových konstrukcí (rekonstrukce)
Děkuji, to jsem přesně hledal. Vlastně jsem v tom nastavení chvíli brouzdal ale přišlo mi to tak složité, že jsem si myslel, že proto musí být jednoduší cesta. Nakonec jsem to na rychlo překryl jen 2D výplní ale určitě si to takhle nastavím, děkuji za ukázání cesty.


pon kvě 21, 2018 9:59 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz