Právě je čtv kvě 09, 2024 12:53 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Rohové razítko 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 10, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Stříbro
Příspěvek Rohové razítko
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně vytvoření rohového razítka. Zřejmé je, že by se mělo vytvářet v PlotMakeru, ale nevím jak. Vlastním verzi Start Edtition 06.
Díky za tip.

_________________
AC13, Intel Core2Quad Q9300 2,50MHz, Nvidia GeForce GTS 450, 4GB RAM


pát kvě 11, 2007 3:12 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Rohové razítko
Kokesh píše:
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně vytvoření rohového razítka. Zřejmé je, že by se mělo vytvářet v PlotMakeru, ale nevím jak. Vlastním verzi Start Edtition 06.
Díky za tip.


Dobrý den, nebudu asi přesný, protože start edition verzi nemám. Ale pokud máte plotmaker, nebo výkresový prostor to je celkem fuk. Ve výkresovém prostoru si definujete jednotlivé formáty papíru. Tak na každém papíru lze užívat 2D nástroje (čáry, křivky), z nich si vytvořte tabulku jak je vám libo, a můžete také vkládat texty. Doporučuji si vložit texty jako "nadpisy" a to co chcete pak vyplňovat, musíte vložit jako autotext.

Tzn, že do políčka vložíte text a jako by jste chtěl vložit symbol, ale vedle je ikonka autotextu a odkážete na vámi zvolený autotext. Tabulku pak vyplňujete v "ifno o výkresu".

_________________


AC 5 ...... 23


pát kvě 11, 2007 4:23 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 10, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Stříbro
Příspěvek Re: Rohové razítko
CADmaster píše:
Kokesh píše:
Dobrý den.
Mám dotaz ohledně vytvoření rohového razítka. Zřejmé je, že by se mělo vytvářet v PlotMakeru, ale nevím jak. Vlastním verzi Start Edtition 06.
Díky za tip.


Dobrý den, nebudu asi přesný, protože start edition verzi nemám. Ale pokud máte plotmaker, nebo výkresový prostor to je celkem fuk. Ve výkresovém prostoru si definujete jednotlivé formáty papíru. Tak na každém papíru lze užívat 2D nástroje (čáry, křivky), z nich si vytvořte tabulku jak je vám libo, a můžete také vkládat texty. Doporučuji si vložit texty jako "nadpisy" a to co chcete pak vyplňovat, musíte vložit jako autotext.

Tzn, že do políčka vložíte text a jako by jste chtěl vložit symbol, ale vedle je ikonka autotextu a odkážete na vámi zvolený autotext. Tabulku pak vyplňujete v "ifno o výkresu".


Dobrej den vinšuju.
K té verzi AC SE06 - součástí této verze je plotmaker, ba dokonce některé API doplňky (RoofMaker, StairMaker - sám nevím, zda je to na úrovni 8.1 bo 9 - asi hybrid), takže nakreslení razítka (v PM) pomocí 2D nástrojů nebyl žádný problém. Trošku jste mě zaskočil s termínem autotext - začal jsem pracovat v AC teprve před dvěma týdny - takže jsem k vaší radě potřeboval ještě onu nezbytnou F1 :)
A za pomoci vašeho nasměrování a helpu v AC jsem si vytvořil razítko přesně podle svých představ, včetně vkládných položek autotextu.
Čímž vám nesčetněkrát děkuji. Jen mám ještě trošku hokej v tom, kdy, kde a co uědlat ve výkresové složce a co ve výkresovém schématu. Ale to chce čas a praxi metodou pokus omyl...

(Jen pro úplnost: součástí této verze AC není návod v tištěné pododbě, ale fce help je myslím dostačující a na instalačce je něco málo v PDF. A nakonec - máme tu přece vás :)

Ještě jednou díky a hodně zdaru!

_________________
AC13, Intel Core2Quad Q9300 2,50MHz, Nvidia GeForce GTS 450, 4GB RAM


sob kvě 12, 2007 2:20 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To jste mne potěšil že jste se i sám zapojil v bádání a použil nápovědu a došel ke kýženému výsledku. :wink:

Tak hodně zdaru s AC

_________________


AC 5 ...... 23


sob kvě 12, 2007 3:18 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz