Právě je stř kvě 08, 2024 9:42 pm




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 
Dvě měřítka v jednom projektu 
Autor Zpráva

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Dvě měřítka v jednom projektu
Prosim o pomoc pri mozna trivialnim problemu, jde o to ze delam detail kolejnice v meritku 1:5 a detail prazce 1:5 a chci tyto dva detaily vlozit do uz hotoveho projektu pricneho rezu, provedeneho v meritku 1:50 tak ,aby jejich proporce zustali zachovany. Respektive aby nedoslo u techto k prepoctu meritka na 1:50 ale byly vlozeny v meritku 1:5. Protoze pak jsou necitelne, mrnave. Pouzivam archicad 9.0 studentskou verzi. Dekuji predem kazdemu, kdo mi s tim pomuze. Mejte se.


pon kvě 07, 2007 12:02 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dvě měřítka v jednom projektu
Jan Prokop píše:
Prosim o pomoc pri mozna trivialnim problemu, jde o to ze delam detail kolejnice v meritku 1:5 a detail prazce 1:5 a chci tyto dva detaily vlozit do uz hotoveho projektu pricneho rezu, provedeneho v meritku 1:50 tak ,aby jejich proporce zustali zachovany. Respektive aby nedoslo u techto k prepoctu meritka na 1:50 ale byly vlozeny v meritku 1:5. Protoze pak jsou necitelne, mrnave. Pouzivam archicad 9.0 studentskou verzi. Dekuji predem kazdemu, kdo mi s tim pomuze. Mejte se.



No vždyť výkresy bez ohledu na to, jakého jsou měřítká vkládáme na papír ve výkresovém prostoru, v archicadu 9 do Plotmakeru. Zásadní otázka používáte Plotmaker ????

_________________


AC 5 ...... 23


pon kvě 07, 2007 3:21 pm
Profil

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Plotmaker nepouzivam, udelal jsem jak jste poradil a je po problemu , jedine co me ted trapi, ze vlozene obrazky nejsou identicke co se sytosti barev tyce a jeste to, ze kolem nich zustava sedy ramecek (jakoby vyber) ...nejde odstranit. Poradil jsem si s tim v Microsoft Office Document Imaging.


pon kvě 07, 2007 8:42 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2005 9:28 pm
Příspěvky: 275
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
dokud jsem nepouzival plotmaker, resil jsem to tim, ze detail na vykrese napr 1:50 jsem jednoduse zvetsil v nejakem nasobku. ve vasem pripade na vykres 1:50 dal detail - zvetsil ho 1:0,1 - coz me da 1:5. problem je tom, ze je potreba prepsat koty.

_________________
ArchiCAD 9,10 Artlantis R 1.2.6
iMac, OS X 10.6.2
2 Ghz Intel
1,5 RAM, ATY RADEON X1600 256 Mb


pon kvě 07, 2007 8:47 pm
Profil

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Dekuji , mam po problemu, ty koty me zustaly v poradku, doslo ke zmenseni
obrazku v nejakem pomeru ale to na vysledku nevadi.


pon kvě 07, 2007 9:51 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jen bych podotknul že takovéhle způsoby vykreslování jsou archicadu nedůstojné, nepoužívat v archicadu Plotmaker nebo výkresový prostor, to je barbařina a buďto neznalost nebo lenost kantorů či studentů.

_________________


AC 5 ...... 23


úte kvě 08, 2007 2:49 pm
Profil

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Plotmaker ale nepracuje bez plotrove tiskarny nebo ano? ... ja mam tiskarnu na A4. Muzu zkusit co mi radite, ale vlastne ani nevim kde v Cadu mam hledat ten plotmaker. :roll:


úte kvě 08, 2007 10:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Plotmaker je jen externí program na správu výkresů, může se z něj plotrovat ale i tisknout, takže v tom problém není. Ale jak jsem vydedukoval, ani nemáte páru o tom co to plotmaker je, což je to na co poukazuju. Ve škole jste se o plotmakeru neučili ? Nemluvě o tom, že archicad verze 10 je pro studenty zadarmo, čili by měly být na školách desítky a tam je to trošku jednodušší.

Každopádně základy plotmakeru, potažmo hlavně práci s navigátorem je bezpodmínečné ovládat pro existenci mezi lidmy, kteří chtějí v archicadu něco rozumně produkovat. A pokud nevíte co je navigátor/plotmaker-výkresový prostor, a jste studentem a učíte se archicad na školých, požadujte vysvětlení od kantora - pokud není kantor schopný vám vysvětlit tyto základní věci, tak to je o ničem.

Teď si to neber nějak osobně, že jsem na tebe přísný, že jsem se tak rozjel v tom příspěvku, to co jsem napsal je jen část mého osobního postoje vůči problematice způsobilosti kantorů k výuce archicadu.

_________________


AC 5 ...... 23


úte kvě 08, 2007 11:12 pm
Profil

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
No a co kdybych ukazal vysledek sve prace a vy zvazil, zda je to tak spatne ci je to uchazejici? ..jde mi o pointu, proti svym kantorum nemam nejmensiho slova, protoze me v cadu naucili vsechno co se dalo a s plotrem jako jedinym jsme se do kontaktu nedostali, protoze pro nas ani nebylo potreba. Prace jsme delali ve skole a tam to koncilo, netisklo se.


úte kvě 08, 2007 11:28 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Já nechci ani nebudu nikomu hodnotit jeho výslednou práci, bavíme se o ovládání programu. To hodnotit z obrázku nemohu. Jen dotaz, chápu tedy že když jste netiskli, plotmaker jste možná nechtěli potřebovat. Ale pracovali jste s navigátorem ? Nedokážu si totiž představit ani práci bez něj, a pokud ovládám plotmaker a dotlačím výkresy do výkresového prostoru včetně interaktivních tabulek pak je to OK, pokud jste tedy tisknout nechtěli.

Já se schválně takhle ptám, protože mám i zkušenosti se studenty, kteří dokázali kreslit například jednotlivé půdorysy, nebo řezy do dalších souborů, plotmaker včetně vrstev byla velká neznámá a většina výkresů byla tvořena 2D prvky .. atp : )

_________________


AC 5 ...... 23


úte kvě 08, 2007 11:33 pm
Profil

Registrován: pon kvě 07, 2007 11:47 am
Příspěvky: 6
Bydliště: Pardubice
Příspěvek 
Nerozumim o co vam jde pane. Popsal jsem vam problem, navrhl jste reseni.
Zbytek je na me. Uz jednou jsem zminil ze s plotrem jsme nepracovali. Tudiz ani s plotmakerem, ani s navigatorem. Vubec nevim o cem je rec. Umim rysovat - v ruce i na pocitaci, zbytek je formalita. Tu ted tady resim. Myslim ze nejvetsi know how ArchiCadu je napr. generovani 3D rezu, fotozobrazeni... z odpustenim blby tisknuti dokaze kdejaky program. Doufam ze chapete co tim chci rici a nenapisete mi ted, ze kdyz jde jen o hloupe tisknuti , ze mi tedy nemusite vubec radit a ze mam pomoc hledat jinde protoze prave Vy vidite v tisknuti to nej nej z programu. :wink:


úte kvě 08, 2007 11:56 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jan Prokop píše:
Nerozumim o co vam jde pane. Popsal jsem vam problem, navrhl jste reseni.
Zbytek je na me. Uz jednou jsem zminil ze s plotrem jsme nepracovali. Tudiz ani s plotmakerem, ani s navigatorem. Vubec nevim o cem je rec. Umim rysovat - v ruce i na pocitaci, zbytek je formalita. Tu ted tady resim. Myslim ze nejvetsi know how ArchiCadu je napr. generovani 3D rezu, fotozobrazeni... z odpustenim blby tisknuti dokaze kdejaky program. Doufam ze chapete co tim chci rici a nenapisete mi ted, ze kdyz jde jen o hloupe tisknuti , ze mi tedy nemusite vubec radit a ze mam pomoc hledat jinde protoze prave Vy vidite v tisknuti to nej nej z programu. :wink:


Končím tuto diskusi a omlouvám se za rejpání.
LOCK

_________________


AC 5 ...... 23


stř kvě 09, 2007 8:17 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz