Právě je čtv bře 28, 2024 1:34 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Stejný počátek povrchových výplní 
Autor Zpráva

Registrován: úte úno 15, 2011 7:37 pm
Příspěvky: 25
Příspěvek Stejný počátek povrchových výplní
Dobrý den, řeším kosmetický problém viz obrázek. Jde o to, že střecha zobrazeného objektu má nadkrokevní izolaci v místě podkroví a přesahy střechy jsou nezateplené. Toto modeluji dvěma střechami (dva různé sendviče se stejnou tloušťkou - jeden s nadkrokevkou a jeden jen s mezerou resp. pouze nadstavenou krokví). Problém je ten, že povrchová výplň nemá stejný počátek a v pohledech to vypadá nepěkně. Obě střechy mají stejnou základní čáru (vytvořil jsem je rozseknutím z jedné původní střechy), přesto se toto pořád děje a nevím, jak dosáhnout toho aby se výplně sjednotily.

Dříve jsem to řešil tak, že jsem měl na sobě dva střešní pláště
- jeden vnější (krytina + laťování)
- a jeden vnitřní (zateplení a další vrstvy)
kdy vnější plášť je přetažen přes celou střechu a vnitřní pouze nad podkrovím. Pak střecha v pohledu vypadá ok. Horší je pak práce se střešními okny, která se umí asociovat pouze s jedním pláštěm a do vnitřního pláště je nutno komplikovaně vyřezávat díry, tak aby to udělalo pěkné ostění. K tomuto řešení se budu nejspíš muset vrátit.

Překrývat celou střechu 2D výplní se mi moc nechce, když už jednou mám Archicad a 3D model.

Ví tu někdo, jak řešit tento problém?

Díky za pomoc


Přílohy:
střechs.JPG
střechs.JPG [ 159.35 KiB | Zobrazeno 6870 krát ]
čtv srp 31, 2017 8:24 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: Stejný počátek povrchových výplní
Druhé řešení (dva pláště na sobě) je formálně lepší, protože Střešní plášť je jiný objekt než podhled.

Nicméně srovnání výplní možné je, postačí, když si obě střechy ve 3D označíte a upravíte počátek textury.
V AC20 je to v menu Dokument->Vizualizace->Připojit 3D texturu, tím se upraví i poloha povrchové výplně v pohledech.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


čtv srp 31, 2017 10:57 am
Profil

Registrován: úte úno 15, 2011 7:37 pm
Příspěvky: 25
Příspěvek Re: Stejný počátek povrchových výplní
Díky moc!


čtv srp 31, 2017 11:07 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz