Právě je pát bře 29, 2024 12:38 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Rovina řezu - zalomená pod libovolným úhlem 
Autor Zpráva

Registrován: pon led 13, 2014 8:38 am
Příspěvky: 10
Příspěvek Rovina řezu - zalomená pod libovolným úhlem
Dobrý den. Prosím o radu jak vytvořit zalomenou rovinu řezu pod určitým úhlem. Pro názornost je můj úmysl naznačený na obrázku, kde rovinu řezu symbolizuje modrá čárkovaná čára, šipky pak znázorňují směr pohledu řezu.
Zkoušel jsem udělat nástrojem interiérový pohled, ten ale úplně nesplňuje to co bych očekával, je u něj problém se zadáním vzdálenosti pozorovatele, která vlastně vytvoří řezovou rovinu a ta pak není v místě, kde ji potřebuji mít.
Zatím takovýto řez skládám ze dvou klasických řezových rovin, problémem pak zase jsou značky řezů, které se mi ve styku řezů překrývají a v tomto místě je vlastně vůbec nechci (v místě zalomení). Zase řeším jinak, ale pouze ručním 2D zakreslením značek řezů v jiné hladině. Vím, že takovýto postup není až tak hrozný a pracný, ale já takových řezů potřebuji dělat spoustu a ideálně na sebe navazujících v různých úhlech, takže to pak není nic moc.
Nevíte někdo o nějakém jednodušším řešení, které by více odpovídalo 3D modelování? Třeba vytvoření řezu podle křivky nebo něco podobného?

Mám ACSE 2014.

Děkuji za odpovědi.
Petr Soukup


Přílohy:
řez.jpg
řez.jpg [ 95.1 KiB | Zobrazeno 7162 krát ]
pon led 09, 2017 11:13 am
Profil

Registrován: úte lis 16, 2010 10:27 pm
Příspěvky: 34
Příspěvek Re: Rovina řezu - zalomená pod libovolným úhlem
Dobrý den,

problém, který popisujete se týká spíše obecného zobrazení geometrie, než nástroje Řez v ARCHICADu.
Z hlediska geometrie je takovýto řez nesmysl, jelikož prvky v pohledu se vykreslují na dvou místech současně. Asi jako když člověk šilhá.
Správné zobrazení toho řezu je možné jen s nulovým rozsahem zobrazení, tzn. prvky v pohledu vidět nejsou a zobrazuje se pouze řezaná konstrukce.

Postup, kterým řezy dle vašeho popisu tvoříte, je pro vás asi jediný, kterým lze cíleného efektu dosáhnout.
Nástroj Rozvinutý řez neexistuje, tudíž je potřeba jej poskládat z více řezů s nulovým rozsahem zobrazení.
Nástroj Řez lze posouvat a zalamovat pouze ortogonálně.


pát čer 16, 2017 11:33 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz