Právě je stř kvě 08, 2024 8:18 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
kopírování objektu do jiného souboru 
Autor Zpráva

Registrován: čtv bře 08, 2007 6:06 pm
Příspěvky: 10
Příspěvek kopírování objektu do jiného souboru
Zdravím, pořídila jsem si studentskou verzi ArchiCad 10 program má opravdu spoustu nových skvělých vychytávek ale mám dva problémy u kterých nevím jak na ně.
1) Mnoho věcí mám ještě v 9 a když se snažím otevřít v 10 tak mi to napíše že jde o neznámý formát je sice pravda, že v 9 se soubory ukládali jako .pne a v 10 jako .pln ale někdo tady psal, že věci dělané v 9 by měli jít otevřít v 10 tak si chci jen ujasnit jak to je doopravdy.
2) další věcí je že když mám dva projekty v 10 a chci například použít stejné dveře nebo jakýkoliv jiný prvek v jiném projektu a dám kopírovat a následně vložit tak mi to napíše že schránka je prázdná. vím že v 9 tohle šlo občas se mi prostě nechce vytvářet třeba složitou desku nebo tak něco dvakrát tak jestli třeba nevíte jak na to


pát dub 13, 2007 4:14 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
add1) Co to je *.pne ? Co vim, tak archicad pouziva uz odpradavna koncovku *.pln a jako archivni projekt *.pla. Tak ten problem bude nejspis v tom.
add2) pri kopirovani pouzivate klavesove zkratky ctl+c a ctrl+v, nebo kopirujete pomoci ikony z menu, kopirovat / vlozit ? Nekdy se mi totiz stava, ze pomoci zkratek to nejde. Nevim proc, ale nekde se to ztraci. Ale kdyz jsem pouzil prikaz z menu, tak to fungovalo .....


sob dub 14, 2007 1:01 pm
Profil

Registrován: čtv bře 08, 2007 6:06 pm
Příspěvky: 10
Příspěvek 
ke kopírování jsem zkusila i příkaz z menu i příkaz pomocí klávesových zkratek nefunguje zkrátka nic a co se týče přípony tak ve studentské verzi bylo vždy co si pamatuju .pne až v 10 je .pln


ned dub 15, 2007 8:54 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
to xmalda:
pne je dlouholetou koncovkou projektů dělaných ve studenstké verzi (tak jak píše xv723) :wink:

to xv723:
1) ano někde zde na foru by měly být informace o manuálu pro načítání projektů z AC9 do AC10, nicméně mám pocit zda to nejde jen u komerčních verzí

2) kopírování funguje, ale kopírovat dveře samostatné nelze, ty se nechovají jako samostatný knihovní prvek, pro kopírování dveří či oken, musíte kopírovat celou zeď, v níž jsou ty prvky, následně použít převzetí vlastností a je to.

Doporučuji si ale ukládat oblíbené nastavení prvků.

_________________


AC 5 ...... 23


ned dub 15, 2007 8:14 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
to CADmaster:
Dik za pouceni, fakt jsem to nevedel :)

Pak ale soubory vytvorene ve studentské verzi by nemeli jit otevrit v AC "profesional".


ned dub 15, 2007 9:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
xmalda píše:
to CADmaster:
Dik za pouceni, fakt jsem to nevedel :)

Pak ale soubory vytvorene ve studentské verzi by nemeli jit otevrit v AC "profesional".


Jdou otevřít v komerční verzi, chovají se už ale jako studentský projekt.

_________________


AC 5 ...... 23


pon dub 16, 2007 1:08 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Aha, tak to jsem taky nevedel :)
Tak pak netusim, v cem muze byt problem...


pon dub 16, 2007 8:35 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz