Právě je čtv bře 28, 2024 10:23 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Pohledy 
Autor Zpráva

Registrován: sob pro 28, 2013 4:49 pm
Příspěvky: 12
Příspěvek Pohledy
Zdravím,

mám pár dotazů týkajících se pohledů v ArchiCADu 16.

1) Když kopíruji text (např. z řezu - popis výkresu, tabulku apod.) do pohledu, písmo se zvětší - ač mám napsáno, že výška je 2,5 mm, je mnohem větší, pravděpodobně bude někde chyba v nastavení měřítka daného výkresu, ale nevím kde to nastavit. Poradíte?

2) Mám-li pohled na dům, který je "usazen" na síti (rozuměj terénu), tak bych chtěl, aby v pohledech byla horní hrana sítě (terénu) vyznačena pouze čarou a ne vykreslený obrys sítě - lze to vůbec nějak udělat?

3) To samé jako u 1) se mi děje s kótami, chci výškově okótovat hřeben střechy, okap apod. a kóty jsou nepřirozeně velké. Je to nejspíš ten samý problém, co?

Předem díky za každou reakci


stř dub 23, 2014 11:18 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: Pohledy
add 1) a 3) - nastavení měřítka výkresu, hledejte dole na okraji okna pro kreslení, popř. vpravo dole v rychlých volbách nebo Dokument->Měřítko půdorysu...
Pro správný systém práce se měřítko (spolu s dalšími vlastnosti konkrétního zobrazení) musí uložit do mapy zobrazení, z mapy zobrazení potom na výkres. Pokud to neznáte, nastudujte si kapitolu NAVIGÁTOR, nebo ještě lépe navštivte nějaké školení ArchiCADu.

add 2) Pouze řez terénem NEJDE. Nicméně je možné model terénu nastavit tak, aby nezobrazoval žádné "hřebeny", tedy zobrazené budou pouze vnější hrany. Řez si můžete nastavit jako omezený (ne nekonečný), tak že nebude zobrazovat "zadní" hranu terénu v pohledu.
Alternativně je možné nastavit POHLED (v nastavení značky pohledu) tak, aby prvky v řezu nezobrazoval vůbec a požadovanou hranu terénu si můžete dokreslit podle potřeby.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


pát dub 25, 2014 1:17 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz