Právě je stř kvě 08, 2024 9:32 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Vykreslování řezu - typická chyba AC ... : ( 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Vykreslování řezu - typická chyba AC ... : (
Klasická chyba ArchiCADu při vykreslování řezu....

Mám správně vymodelované zdi, stropy, podlahy, prostupy co okolo výtahové šachty. Dám si řez a ejhle, v řezu se mi vykreslí čáry stropů atp. : ( Já vím že se to děje, ale prostě ať mi pak nikdo neříká že jde udělat řez v AC aniž bych ho nemusel doupravovat (dokreslovat).
Zajímalo by mě, jaký na to mají ostatní lék, krom toho že třeba zde vezmou prázdnou šrafu ....

:(

Obrázek
Obrázek

_________________


AC 5 ...... 23


pon srp 07, 2006 3:31 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Pokud ta hrana stropu má stejný materiál jako zdivo tak se mi čáry nezobrazujou.


pon srp 07, 2006 4:50 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
pravidla pro hrany v řezu jsou

pokud deska a zed maji stejny povrch a jsou presne osazeny hrana se nebude kreslit

znamena to ze pokud budete mit povrch zdi a hranu desky ze stejneho materialu pak se vam cary nenakresli.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon srp 07, 2006 5:10 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Nj, ale vetsinou se zed zdi z cihel a strop je napriklad z ŽB. Ja to lecim tak, ze se snazim delat rez az na uplny zaver, kdy jsem si pomalu jist, ze nebudu delat velke zmeny a rez prevedu do car. Pak uz muzu upravovat cokoli a jednoduse s cistym svedomim, ze se mi nic nerozhodi v pudorysu.
Myslim, ze by se dalo vse vychytat, ale chce to delat projekt velice precizne a do (vetsinou az zbytecnych) detailu. A to chce cas, ktery vetsinou neni :(


čtv srp 17, 2006 6:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
xmalda píše:
Nj, ale vetsinou se zed zdi z cihel a strop je napriklad z ŽB. Ja to lecim tak, ze se snazim delat rez az na uplny zaver, kdy jsem si pomalu jist, ze nebudu delat velke zmeny a rez prevedu do car. Pak uz muzu upravovat cokoli a jednoduse s cistym svedomim, ze se mi nic nerozhodi v pudorysu.
Myslim, ze by se dalo vse vychytat, ale chce to delat projekt velice precizne a do (vetsinou az zbytecnych) detailu. A to chce cas, ktery vetsinou neni :(


Dělám na poměrně velkém projektu a potřebuju cca každý týden ukazovat investorovi jak jsme na tom, takže ty řezy potřebuji i v rozpracovanosti. To co mi radíš ty je ale celkem hard core, to je už lepší vzít ten řez a domalovávat do něj bílejma čárama a šrafama (vše v jedné vrstvě). Takže vlastně potlačuju co nechci, to taky funguje : ))))

Jinak máš pravdu, ty materiály to je celkem na nic, protože nechci mít celej barák (zdi, stropy, průvlaky, sloupy, podlahy, střechy, trámy) v jednom a tom samém materiálu.

_________________


AC 5 ...... 23


čtv srp 17, 2006 7:36 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Nejde o materiál jako šrafu. Ta samozřejmě může být různá. Ale o materiál pohledu, jak se zobrazí v 3d okně. Není problém v oně řezu pak kliknout na strop a dát mu třeba bílou malbu jako je na zdivu. Ta hrana stropu je přece opravdu ve stejné barvě jako ta stěna. Podle mě je to vyřešeno dobře.


pát srp 18, 2006 7:18 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Nejde o materiál jako šrafu. Ta samozřejmě může být různá. Ale o materiál pohledu, jak se zobrazí v 3d okně. Není problém v oně řezu pak kliknout na strop a dát mu třeba bílou malbu jako je na zdivu. Ta hrana stropu je přece opravdu ve stejné barvě jako ta stěna. Podle mě je to vyřešeno dobře.


No já vím, že nejde o šrafu ale o materiál (texturu ve 3D), ale o tom jsem právě mluvil.

_________________


AC 5 ...... 23


pát srp 18, 2006 8:12 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 27, 2007 9:15 am
Příspěvky: 270
Bydliště: Plzeň
Příspěvek 
Mám velice dobré zkušenosti s tím, že většině lidí nesedí otvor v desce a zeď přesně nad sebou (vykreslí se hrana) Jinak volba šrafy v pohledu nerozhoduje Používám desky šrafa ŽB a zdi Plná výplň a tohle mě to nedělá. Ukázal bych obr. ale nevím jak :([/img]


stř bře 07, 2007 8:29 pm
Profil

Registrován: úte kvě 09, 2006 11:23 am
Příspěvky: 40
Bydliště: Polička
Příspěvek 
Ještě se mi nikdy nepodařilo udělat řez bez rozbití do čar a výplní tak, abych s ním byl spokojený, protože překrejvání bílejma výplněma nebo čarama mě teda moc nebere. není problém nastavit stejnej materiál na hranu desky jako je na zdi, ale zdi můžu mít jinak z vnější strany a jinak z vnitřní a pak už mi to s hranama desky sedět nemusí. a podobnejch problémů je tam daleko víc, takže souhlasím s CADmasterem že řez bez doupravování nejde udělat, ať už má každý způsob jaký chce.

_________________
AC 9, AC 10, AC 11, AC 12
Pentium 4 3,6GHz
2 GBRAM
NVIDIA GeForce 6800


čtv bře 08, 2007 11:27 am
Profil

Registrován: pát bře 09, 2007 3:34 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek 
Jestli chci kreslit tak, aby bylo v rezu vse tip top a nechci u toho porodit jezka, tak rozhodne souhlasim s nazorem prevest rez do pudorysu v carach. Podle me jinak efektivneji rez neni mozne vytvorit. ( u trosku slozitejsiho objektu)


sob bře 10, 2007 7:05 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek 
Je to drina, ale uz se mi jeden rez v AC10 povedl.Krome objeti tlustou carou, jsem zadny 2D prvek nepouzil. Nemluvim o popisech a kotach, to proste nejde :), ale jinak to funguje. Vtip je v tom, ze clovek musi uvazovat, jako by to stavel ve skutecnosti. Deskové kce. jsem např. použil jako sendvič. Je treba dodržet návaznosti šraf a AC je spojí.
Například vytvoření ploché střechy, kdy jsem dukladně vytvořil spad pomoci stresnich rovin a pak pomocí ni a booleanskych operaci orezal jednotlivé vrstvy v plášti. Pak bylo už jedno, kudy vedu řez a v každém se střecha zobrazovala korektně.
Fakt je, ze vzdy neni cas modelovat kazdy stavební prvek :(


ned bře 11, 2007 12:45 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz