Právě je ned dub 28, 2024 3:38 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Jak na obložkové zárubně ? 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Jak na obložkové zárubně ?
Asi hloupý dotaz, jelikož se ale s prováděcíma dokumentacema nesetkávám tak často, natož s obložkovou zůrubní ... přesto bych prosil o radu.

U knihoven dveří WHF ani implementovaných dveří v AC 9 nikde nevidím možnost nastavení obložkové zárubně (vidím jen příložkovou). Jak tedy děláte obložkové zárubně ???

_________________


AC 5 ...... 23


pon črc 31, 2006 10:26 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Jo to by mě taky zajímalo :) Ja je prostě kreslim bez oblozky a do tabulek píšu dveře včetně obložkové zárubně. V knihovně AC 8.1 obložky jdou zobrazit, ale zas špatně označuje levé a pravé dveře, takže bohužel taky špatně.


pon črc 31, 2006 1:04 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Jo to by mě taky zajímalo :) Ja je prostě kreslim bez oblozky a do tabulek píšu dveře včetně obložkové zárubně. V knihovně AC 8.1 obložky jdou zobrazit, ale zas špatně označuje levé a pravé dveře, takže bohužel taky špatně.


Aha, a kde lze v 8.1 nastavit ty obložky ? Já to nenašel ani tam : (

_________________


AC 5 ...... 23


pon črc 31, 2006 1:24 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
V nastavení prvku - čtvrtý řádek - příložková zárubeň....dám si zobrazit na obou stranách a potom už se nastaví každý panel zvlášť. Trochu mi to dalo práci protože je to zbytečně složité. Mam dojem že v AC 5 nebo 6 to bylo lépe řešeno. Nastavil jsem s to jednou jak potřebuji a pak už jen kopíruju do ostatních projektů. Ale nepoužívám tyto dveře právě z důvodu přehozených pravých a levých dveří. Ale v 9.0 prý je to již opraveno.


pon črc 31, 2006 2:46 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
No to máš sice pravdu, že je tam nějaké složité nastavení, ale já potřebuji obložkovou zárubeň. Tohle je trošku něco jiného ne ???

_________________


AC 5 ...... 23


pon črc 31, 2006 3:15 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
No já jako obložkovou zárubeň používám tohle. Nevím teda jak máš na mysli aby to vypadalo.


pon črc 31, 2006 3:25 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Takhle nějak zhruba si představuji zakreslení obložkové zárubně:

Obrázek

Já měl za to, že to archicad normálně uměl. Tenhle nástroj "příložková zárubeň" o kterém se bavíme, nevím čím to ale v půdoryse se mi moc do stran zakreslení nemění. A navíc je to tam opravdu zbytečně hodně složíté ....

_________________


AC 5 ...... 23


pon črc 31, 2006 3:48 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Poslal jsem ti na mail soubor PLA kde mam ty dveře nastavený, jak je používám já. Jdou měnit tloušťky a délka obložení. Z popisu prvku ale často nepochopím, co má které číslo znamenat, tak to nastavuju spíše stylem pokus - omyl. Pokud by měla být zobrazena ještě obložka nad otvorem čerchovaně, tak potom to dodělávam čárově, ale do projektů novostaveb do takových detailů nezacházím.


pon črc 31, 2006 4:54 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Poslal jsem ti na mail soubor PLA kde mam ty dveře nastavený, jak je používám já. Jdou měnit tloušťky a délka obložení. Z popisu prvku ale často nepochopím, co má které číslo znamenat, tak to nastavuju spíše stylem pokus - omyl. Pokud by měla být zobrazena ještě obložka nad otvorem čerchovaně, tak potom to dodělávam čárově, ale do projektů novostaveb do takových detailů nezacházím.


Ha, tak přeci jen to jde. Díky moc a musim teda říci, že by to mohlo být daleko víc zjednodušeno. No aspoň mám o návrh navíc do seznamu pro upgrade WHF knihoven : ))))

_________________


AC 5 ...... 23


úte srp 01, 2006 8:24 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Jo mě to vyhovovalo jak to bylo ve starších knihovnách ArchiCADu. Hlavně aby VHF upravili tak aby fungovali i v AC 8.1 :)


úte srp 01, 2006 9:52 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Karel Gott a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz