Právě je sob dub 27, 2024 1:56 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Okapy 
Autor Zpráva

Registrován: stř črc 19, 2006 1:11 pm
Příspěvky: 9
Příspěvek Okapy
Dobrý den přátelé,
chtěl bych se zeptat, jestli jdou nějak v ArchiCADu 10 udělat okapy.
Bohužel nejsem z vašeho oboru, takže se učím s tímto programem jen "selským" rozumem. AC obsahuje Roofmaker, ve kterém jsem je nenašel.
Budu moc vděčný, pokud někdo poradí, díky.


stř črc 19, 2006 1:14 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Okapy
LubosCAD píše:
Dobrý den přátelé,
chtěl bych se zeptat, jestli jdou nějak v ArchiCADu 10 udělat okapy.
Bohužel nejsem z vašeho oboru, takže se učím s tímto programem jen "selským" rozumem. AC obsahuje Roofmaker, ve kterém jsem je nenašel.
Budu moc vděčný, pokud někdo poradí, díky.


Osazování svodů a žlabů je stejné jako u předešlých verzích archicadu. Pomocí knihoven. V knihovně jistě svody a žlaby najdete, doporučuji používat okapový systém MARLEY - firma nabízí knihovny volně ke stažení (viz.: http://www.cegra.cz/produkty/knihovny.php ).

_________________


AC 5 ...... 23


stř črc 19, 2006 1:57 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Někde jsem ještě našel doplněk pro vkládání okapů. Ten se mi líbil nejvíc. Byla to jen demoverze nevím na kolik spuštění, ale pracuje se s tím parádně.


stř črc 19, 2006 2:03 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Někde jsem ještě našel doplněk pro vkládání okapů. Ten se mi líbil nejvíc. Byla to jen demoverze nevím na kolik spuštění, ale pracuje se s tím parádně.


Nechceš to trošku konkretizovat ?? Jinak ten příspěvek není moc užitečnej. Docela by mě zajímalo co máš namysli : )

_________________


AC 5 ...... 23


stř črc 19, 2006 2:27 pm
Profil

Registrován: stř črc 19, 2006 1:11 pm
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Okapy
CADmaster píše:

Osazování svodů a žlabů je stejné jako u předešlých verzích archicadu. Pomocí knihoven. V knihovně jistě svody a žlaby najdete, doporučuji používat okapový systém MARLEY - firma nabízí knihovny volně ke stažení (viz.: http://www.cegra.cz/produkty/knihovny.php ).


Děkuju za tip, jdu to hned zkusit. Jen mi přijde divné, že pokaždé, když chci přidat nějaký prvek, který nemám, musím složitě hledat, a pak lze stejně stáhnout třeba jen jeden typ. To se nedá nikde sehnat třeba balík různých druhů židlí, stolů apod?
To abych strávil celé odpoledne hledáním toho jednoho správného stolu..

Btw. Ten prográmek vypadá zajímavě, doufám, že se ještě dozvíme jeho název :)


stř črc 19, 2006 5:27 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek 
Prvky můžete používat obecné z balíku nebo od konkretního výrobce, záleží na Vás a co se podaří najít.
Ten doplněk na okapy se jmenuje rxGutters
http://www.arexline.com/register.php?pid=101&sn=5086669

Zatím jsem ho nezkoušel koupit ale asi do toho pujdu.


stř črc 19, 2006 6:19 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Okapy
LubosCAD píše:
CADmaster píše:

Osazování svodů a žlabů je stejné jako u předešlých verzích archicadu. Pomocí knihoven. V knihovně jistě svody a žlaby najdete, doporučuji používat okapový systém MARLEY - firma nabízí knihovny volně ke stažení (viz.: http://www.cegra.cz/produkty/knihovny.php ).


Děkuju za tip, jdu to hned zkusit. Jen mi přijde divné, že pokaždé, když chci přidat nějaký prvek, který nemám, musím složitě hledat, a pak lze stejně stáhnout třeba jen jeden typ. To se nedá nikde sehnat třeba balík různých druhů židlí, stolů apod?
To abych strávil celé odpoledne hledáním toho jednoho správného stolu..

Btw. Ten prográmek vypadá zajímavě, doufám, že se ještě dozvíme jeho název :)


No já bych řekl, že balík knihoven který je defaultně implementován do instalačky archicadu obsahuje dostatečné množství a škálu knihoven, které postačují na vyhotovení projektových dokumentací do úrovně stavebního povolení (nejčastější jev). V případě že chci dělat prováděcí dokumentaci už se může stát že sem tam šáhnu někam do blízkých zdrojů GDL nebo 3DS knihoven, které jsou všude možně ke stažení (i po vícero druzích - záleží na webu).

_________________


AC 5 ...... 23


čtv črc 20, 2006 7:40 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
martyl píše:
Prvky můžete používat obecné z balíku nebo od konkretního výrobce, záleží na Vás a co se podaří najít.
Ten doplněk na okapy se jmenuje rxGutters
http://www.arexline.com/register.php?pid=101&sn=5086669

Zatím jsem ho nezkoušel koupit ale asi do toho pujdu.


Od arexlinu používám již rxDuplicator a ten se občas hodí, ten rxGutter jsem si stáhl a teď jsem zkoušel to demo. Musim říct, že jsem nepřišel na to, jak jednoduše editovat například okapový svod. Co jsem pochopil z té paletky, tak jak svod tak žlab (rozměry, setting ...) nelze editovat. Pokud je to tak, tak to vidím hodně jako nevýhodu. Pár výhod to ale zase určitě má, různorodost žlabovývh profilů, jednoduché osazování žlabů atp. Takže doplněk na mne působí dojmem jako například archistair : )))

_________________


AC 5 ...... 23


čtv črc 20, 2006 8:13 am
Profil

Registrován: stř črc 19, 2006 1:11 pm
Příspěvky: 9
Příspěvek knihovna
Tak to je zvlastni, ja tam nemuzu najit ani vanu nebo zachod..
Mam tu studentskou verzi, z knihoven tam defaultne bylo akorat ArchiCAD library 10, a v ni basic library, visualisation a Add-on library. :oops:


čtv črc 20, 2006 8:17 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: knihovna
LubosCAD píše:
Tak to je zvlastni, ja tam nemuzu najit ani vanu nebo zachod..
Mam tu studentskou verzi, z knihoven tam defaultne bylo akorat ArchiCAD library 10, a v ni basic library, visualisation a Add-on library. :oops:


No a tam je spousta dalších knihoven. Pokud aktivujete nástroj objekt (židlička), tak uvidíte velkou škálu knihoven (viz. obr).

Obrázek

_________________


AC 5 ...... 23


čtv črc 20, 2006 8:24 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Okapy
Mě ty okapy jdou editovat normálně v dialogu panelů. Líbí se mi že jde svázat žlab se svodem, spousta nastavení svodů - ukončení, úhly, atd. A že se zároveň se žlabama mohou osadit svody.


čtv črc 20, 2006 8:49 am
Profil

Registrován: stř črc 19, 2006 1:11 pm
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: knihovna
CADmaster píše:

No a tam je spousta dalších knihoven. Pokud aktivujete nástroj objekt (židlička), tak uvidíte velkou škálu knihoven (viz. obr).



Su uplne slepy, dekuju moc!
Kdyz jsem ty objekty hledal, tak jen mezi Furnishing, ne v tech dalsich odrazkach.. Je tam toho opravdu dost, to je skvele.


čtv črc 20, 2006 10:18 am
Profil

Registrován: ned srp 06, 2006 11:36 pm
Příspěvky: 1
Příspěvek 
Zdravím,
potřeboval bych poradit jak v AC9 udělat okap, který má na svých koncích rozdílnou výšku (je pod určitým sklonem) případně, pokud toto jde, jakým způsobem se dá nastavit úhel zakončení, resp. styku dvou okapů o různém sklonu.
Díky


ned srp 06, 2006 11:49 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz