Právě je pát bře 29, 2024 2:25 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene 
Autor Zpráva

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Dobrý deň, mám AC 12, ale referenčnú príručku mám k AC 10, čo znamená, že k nástroju "Zavesená stena" nemám žiadny materiál. Dnes som s týmto nástrojom pracoval 1krát, relatívne dlho v rámci dňa..mal by som veľa otázok k tomu, tak ale....momentálne ma dosť hnevá 1vec...a to, že v jednom súbore keď uložím zavesenú stenu, tak ju mám aj so žalúziou...a v ďalšom súbore mi chýba..a neviem to nastaviť, že kde ju zapnem..vymazať sa mi ju podarilo cez 3D, ale naspäť ju dať neviem...


čtv čer 30, 2011 10:25 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Nástroj Zavěšená stěna (Lehký obvodový plášť v AC 14) patří k těm nástrojům, které lze nastavovat hlavně ve 3D. V půdorysu, řezu či pohledu stěnu vytváříte a částečně editujete, ale hlavní možnost editace je ve 3D. Když zobrazíte Zavěšenou stěnu ve 3D a označíte jí, zobrazí se možnost Upravit, tím se dostanete do režimu úprav Zavěšené stěny. Nástrojová lišta se změní na položky Schéma, Rám, Panely, Spoje a Doplňky, tímto nastavením v podstatě editujete celou danou stěnu. Když jste s úpravami spokojen, potvrdíte tlačítkem OK v dalším novém okně vlevo nahoře. Odejdete tak z režimu úprav zpět do klasického 3D. Tento nástroj je založen na knihovnách, to znamená máte-li v projektu kde soubor otevíráte načteny také knihovny AC 12, které jste měl při ukládání minulého souboru, měl by se projekt otevřít ve stejné podobě.


pon črc 04, 2011 4:10 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Ďakujem za reakciu. No asi som sa nevyjadril dobre..áno mám AC 12...keď som prvý krát uložil zavesenú stenu, mal som ju aj so žalúziami..chcel som ich odstrániť, a náhodne som zistil, ako ste spomínali, že sa to dá cez 3D...súbor som vypol a neuložil..otvoril som si nový a opäť pracoval s týmto nástrojom, ale tú zavesenú stenu mi už dáva bez žalúzií a nejde mi ich dať ani cez 3D...tak neviem, čo som to spravil :( no v doplnkoch nevidím funkciu zapnúť/ vypnúť..a pracoval som stále so základnou knižnicou AC 12..


pon črc 04, 2011 9:40 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Nemohl byste mi poslat obrázek té žaluzie, kterou máte na mysli? Asi přesně nevím, co tím myslíte. Doplňkem Zavěšené stěny je sluneční clona, ale tu zřejmě nemáte na mysli.


úte črc 05, 2011 11:44 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Nevidím tu funkciu, kde by som mohol priložiť obrázok .. ale ako čítam, čo ste mi napísali, tak nebude potrebný, lebo áno, myslel som Slnečnú clonu..teraz len nerozumiem,že ako sa povie žalúzia v CZ...alebo, či žalúzia a slnečná clona sú dve odlišné veci.


stř črc 06, 2011 1:35 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Posílám obrázek sluneční clony a označil jsem to, co musíte zvolit, aby se clona kreslila. V režimu úprav Zavěšené stěny zvolte tyto položky, jděte do počátačního bodu clony a potvrďte, pokračujte vodorovným směrem po trámcích, začne se tvořit tučná čára určijící délku clony. Pro ukončení klikněte do bodu, kde jí chcete ukončit a následně vyberte směr kterým se má clona tvořit, jestli do exteriéru či interiéru.
Příloha:
clona.jpg
clona.jpg [ 191.75 KiB | Zobrazeno 9057 krát ]


Od dnešního dne lze vkládat obrázky přímo do odpovědí bez nutnosti ukládat obrázek jinam. Pod oknem pro zadání odpovědi je položka příloha, kde soubor jednoduše načtete, případně k němu přidáte poznámku. Přiložený obrázek by neměl být větší než 256 kB. Obrázek se do zprávy vloží malý, po kliknutí na něj se zvětší.


čtv črc 07, 2011 2:31 pm
Profil

Registrován: ned čer 19, 2011 7:19 pm
Příspěvky: 102
Příspěvek Re: Doplnky / Žalúzie..v Zavesenej stene
Tak odskúšal som to, a funguje to, tak ako ste napísali. Lenže nie je to presne ono, čo som chcel... ale už asi viem, prečo ste mi nerozumeli, moja chyba ..

Ďalšia otázka odo mňa : :( V prílohe zobrazený obrázok Zavesenej steny. Ako je možné na ňom vidieť položil som tri panely (1m-2m-2m), prostredný zobrazený prerušovanou čiarou, keďže je položený nad podlažím ..pre mňa to je momentálne skôr len malý kozmetický problém, hoci...chcel by som to vedieť spraviť správne. Ide o to, že 1.panel začína jedným obdlžníkom (ospravedlňujem sa, ale neviem, ako sa tomu povie odborne) a konči dvomi v mieste, kde sa napája 2.panel, ktorý začína opäť len jedným obdlžníkom,a konči dvomi, tak to pokračuje aj pri 3. panele. Problém je v tom, že potom tie spoje medzi panelmi nie sú rovnaké a pri detailnejšom pozretí to vidno. Neviem, či mi rozumiete o čo mi ide, a či sa náhodou nepýtam nejakú somarinu .. tak ale, kto sa veľa pýta, sa aj veľa dozvie :)


Přílohy:
zavesena stena.jpg [9.68 KiB]
259 krát
čtv črc 14, 2011 11:16 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz