Právě je čtv dub 25, 2024 7:22 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Obecná perspektiva / Obecná axonometrie 
Autor Zpráva

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Dobrý den.

Potýkám se s tímto problémem v ArchiCadu 12:
Pomocí nástroje "deska" nakreslím v 1.NP (ve 2D) desku. K ní nakreslím jednu zeď (rovněž ve 2D). Přepnu do obecné axonometrie a tam je vše OK.
Přepnu zpět do 1.NP (ve 2D), k první zdi napojím zeď druhou, přepnu do Ob. axonometrie a zde mám zobrazenu jen zeď jednu - ani podlaha se mi nezobrazí. :-(

Nejsem při tom s ArchiCadem žádný začátečník. Mám rozdělaný projekt na diplomovou práci, několik bytových domů. Ve 2D, v řezech a pohledech pracuje vše jak má. Jen zobrazení v Obecné perspektivé / Obecné axonometrii je docela problém. U takového 3 podlažního bytového domu s kompletními zařizovacími předměty se mi v 3D zobrazí jen 10% zdí a předmětů.

Nevíte co s tím? Kde je chyba?

Vše mi jelo jak má, před půl rokem jsem provedl přeinstalaci notebooku, nainstaloval tu samou verzi ArchCadu 12 a najednou mám tenhle problém.

Díky za odpověď. Budu rád, když mi někdo poradí.


ned zář 26, 2010 9:55 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Vím, že teď bude znít moje otázka zcela banálně, ale: Přetrvává tento problém i když vyberete z příkazů pod pravým tlačítkem myši "Zobrazit vše ve 3D"?

Mizí při otevření 3D okna stále ty samé předměty, nebo je to proměnlivé?

Zkusil jste jako student otevřít soubor v AC13 EDU? A máte vůbec AC12 EDU? Studentské licence na AC12 totiž nelze prodloužit a v době příchodu verze AC14 by již neměly být platné.

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


pon zář 27, 2010 9:08 am
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Dobrý den.
Zkoušel jsem i funkci "zobrazit vše ve 3D", ale problém přetrvává. Zkoušel jsem soubor otevřít i v AC 13 EDU, ale problém je pořád stejný. Zobrazení předmětů je proměnlivé. :-(

Zde obrázky problému:
1.1.NP - to je OK
http://nd04.jxs.cz/399/768/ce64b67be7_69637588_o2.jpg
2.Obecná perspektiva - tady je CHYBA
http://nd04.jxs.cz/368/491/c4bc3c0be5_69637715_o2.jpg
3.Obecná perspektiva - čárový model - ten je OK
http://nd04.jxs.cz/636/399/562137448e_69637757_o2.jpg


Děkuji za odpověď. :-)


pon zář 27, 2010 11:21 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

V jakém enginu zobrazujete 3D model? V open GL? Zkuste ho případně změnit na vnitřní engine v nastavení 3D okna.

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


pon zář 27, 2010 12:54 pm
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
No poté, co jsem OpenGL změnil na Vnitřní engine, problém se trochu vyřešil. Přeci jen asi začínám zjišťovat, že vše je způsobené neaktuální verzí grafické karty. I když totiž dám aktualizovat veškěré systémy v počítači, nenajde to žádné nové aktualizace.
Pak se mi povedlo z netu stáhnout shareware programu (http://www.smarttweak.com/products/), který automaticky vyhledá novější (aktuálnější) verze ovladačů a všech systémů v počítači - výsledkem bylo to, že mám asi 22neaktuálních verzí (asi ze 180) ve svém notebooku. Jelikož se ale nejedná o freeware, nedovolí mi program provést tyto aktualizace, dokud si nezakoupím plnou verzi programu.
Na druhou stranu mezi "zastaralými" ovladači byl i ovladač grafické karty ATI Mobility Radeon X1400. Když jsem se jeho novější verzi snažil vygooglovat, ani po 2hodinové práci jsem nepřišel k žádnému úspěchu. :-(

Ale aspoň jsem se posunul dál a vím, že vše je nejspíše způsobené ovladači. :-(


úte zář 28, 2010 12:04 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Sehnat ovladač grafické karty na notebook je docela problém. Výrobce karty je na svých stránkách nemají a musí se tak hledat u výrobce notebooku.

Sám sháním nový ovladač kvůli Archicadu 14 na ATI Mobility Radeon X1600, kterou mám v toshibě satellite pro A100 a nemohu se ho dohledat.

Kdybyste někdo o něčem věděl, uvítám radu...

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


úte zář 28, 2010 12:40 pm
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Zkuste tento odkaz: http://amd-member.com/Registration/Default.aspx?id=1

Jako Product series zadejte 05.Radeon X1000 series
Jako Manufacturer ATI Technologies Inc.
Jako Product name vybarte Radeon X1600 - po té by vám to mělo vyhledat aktualizace...

Pak napište jak jste dopadl.


úte zář 28, 2010 3:09 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 02, 2007 2:34 pm
Příspěvky: 452
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Toto bohužel aktualizace nehledá. Pouze to zaregistruje emailovou adresu do mailinglistu.
Na stránkách amd.com se sice pod odkazem download driver dá vybrat příslušná grafická karta, ovšem nikdy se k samotnému stažení nelze dostat. AMD popisuje, že ovladače nelze z jejich stránek stáhnout, protože je za ně zodpovědný výrobce notebooku.

Nyní hledám přímo na toshibě. Problém je, že už mám 4 roky starý notebook, který sice šlape jako hodinky, ale už na něj budu velmi těžko něco shánět :-)

_________________
Intel Core i7 2630 2.0GHz, GeForce GT 540M, 8GB DDR3, W7 64


úte zář 28, 2010 4:03 pm
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Tak jsem si zakoupil v přepočtu asi za 200Kč licenci programu, který by mi měl chybějící ovladače vyhledat a také umožnit jejich stáhnutí z internetu. Z dříve chybějících 22ovladačů my jich chybí už "jen" 8. A zrovna je mezi nimi i ATI Mobility Radeon X1400 - sice jsem ho aktualizoval tímto programem....ale asi to nestačilo :-(. Každopádně problém v ArchiCadu i nadále přetrvává. Tady je odkaz, kde je znázorněný problém i při vykreslování jednoduchých 3 zdí - na obr.č.4 jde vidět, že když jsem přikreslil třetí zeď, vše ostatní zmizelo... :-(.


úte zář 28, 2010 7:19 pm
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Tak jsem si zakoupil v přepočtu asi za 200Kč licenci programu, který by mi měl chybějící ovladače vyhledat a také umožnit jejich stáhnutí z internetu. Z dříve chybějících 22ovladačů my jich chybí už "jen" 8. A zrovna je mezi nimi i ATI Mobility Radeon X1400 - sice jsem ho aktualizoval tímto programem....ale asi to nestačilo :-(. Každopádně problém v ArchiCadu i nadále přetrvává.
Tady je odkaz - http://nd04.jxs.cz/230/748/9a3ad01625_69701431_o2.jpg -, kde je znázorněný problém i při vykreslování jednoduchých 3 zdí - na obr.č.4 jde vidět, že když jsem přikreslil třetí zeď, vše ostatní zmizelo... :-(.


úte zář 28, 2010 7:20 pm
Profil

Registrován: ned zář 26, 2010 9:41 pm
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Obecná perspektiva / Obecná axonometrie
Tak nakonec se mi problém s ArchiCadem podařilo s definitivní platností vyřešit.

Háček byl v ovladači grafické karty. Provedl jsem defakto kompletní odinstalaci grafiky a pak vše kompletně znova a pečlivě nainstaloval. A jede to !!

Moc tímto děkuji za vaši ochotu a spolupráci.

Pokud mohu s něčím pomoci, dejte vědět. :-)


úte zář 28, 2010 10:39 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Karel Gott a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz