Právě je čtv bře 28, 2024 11:16 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
orezanie steny 
Autor Zpráva

Registrován: úte srp 17, 2010 5:23 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek orezanie steny
Dobry den. Som zaciatocnicka,takze sa v archicade velmi nevyznam,ale potrebovala by som surne pomoct so strechou. Urobila som ju pomocou valenej klenby ale neviem ako orezem priecne steny presne podla obluka tejto klenby. Neviete mi prosim niekto pomoct?


úte srp 17, 2010 5:50 pm
Profil

Registrován: úte led 08, 2008 11:15 am
Příspěvky: 23
Příspěvek Re: orezanie steny
Jde to udelat tak, ze stenu co chci orezat si oznacim a dam ve 3D model/orezat strechou (klavesova zkratka Ctrl+O). Ja na to mam i na hlavnim panelu ikonku - takovy domecek s cervenou strechou, ale nevim jak mas nastaveny archicad.


úte srp 17, 2010 11:02 pm
Profil

Registrován: úte srp 17, 2010 5:23 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: orezanie steny
nj,cez to 3D som to skusala,raz mi to islo,a teraz robim to iste a ani za nic mi to nechce ist,neviem preco


stř srp 18, 2010 12:10 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: orezanie steny
Budete muset udělat lepší popis problému. Co přesně máte nakreslené, jak a čím to chcete ořezat, asi by pomohl i obrázek.

Nebo zkuste využít 3D operací (ikonka dvou hranolů do sebe spojných)

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


stř srp 18, 2010 8:47 am
Profil

Registrován: úte srp 17, 2010 5:23 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: orezanie steny
no,orezanie strechou mi neide,asi mozno preto,lebo to berie ako objekt z kniznice a nie ako strechu,pomocou toho 3D model a rozdil s vytazeni nahoru som to skusala. Mam nakreslenu stenu v jednom podlazi,na nej je doska a na doske strecha pomocou trojosej valenej klenby,.....1. som to skusala tak,ze som na dosku dala dalsiu stenu tak,aby navzajom horna stena a strecha vo vsetkych smeroch precnievali a po 2. som to skusila tak,ze som zmenila len vysku spodnej steny aby bola nad strechou a aby tiez vo vsetkych smeroch navzajom precnievali....rada by som vlozila aj obrazok,ale bohuzial neviem ako.......zaujimave je ale,ze ak je strecha pomocou valcovej plochy horizontalnej alebo pomocou valnej klenby a nie trojosej valnej klenby,tak to ide,ale aby som dosiahla pozadovany obluk,musi to byt velky priemer,co by nebol problem az na to,ze mi potom strecha nesiaha len po dosku,ale cely polobluk ide az pod uroven terenu....a zasa ten neviem skratit len po stropnu dosku.....skusala som len stenu orezat pomocou tohto velkeho obluka,potom ho presunut a na vratit spet na miesto strechu z trojosej klenby,ktora siaha lne po stropnu dosku ale v okaminu ked som presunula velku valcovu plochu,tak orezna stena sa zmenila spet na neorezanu


stř srp 18, 2010 12:08 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz