Právě je čtv bře 28, 2024 12:19 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Vytvoření vlastního atipického schodiště 
Autor Zpráva

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek Vytvoření vlastního atipického schodiště
Chci si vytvořit vlastní schodiště, ale pořád mi to píše nějakou chybu.
Píše to segmenty výstupní čáry nejsou správně spojeny, nechápu kde je chyba , dík za radu.....


[img]http://sweb.cz/rallyfans/Beze%20jm%c3%a9na.jpg[img][/quote]


sob led 07, 2006 12:49 pm
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
Obrázek[/quote]


sob led 07, 2006 12:51 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Asi by bylo dobré kdyby jsi nám řekl jaký typ schodiště chceš vytvořit, jaký má půdorysný tvar, možná i rozměry (aby to mohl ev. nikdo vyzkoušet u sebe). Z toho obrázku sem jelen ale vůbec nevím co to má jako bejt (pohled, řez, půdorys) nic v něm nevidím.

_________________


AC 5 ...... 23


sob led 07, 2006 6:09 pm
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
Je to půdorys. To má být normální dvouramené schodiště, podesta je v tom trojúhelniku.

CADmaster píše:
Asi by bylo dobré kdyby jsi nám řekl jaký typ schodiště chceš vytvořit, jaký má půdorysný tvar, možná i rozměry (aby to mohl ev. nikdo vyzkoušet u sebe). Z toho obrázku sem jelen ale vůbec nevím co to má jako bejt (pohled, řez, půdorys) nic v něm nevidím.


sob led 07, 2006 6:27 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
a ten obdélník značí zrcadlo ? Šířka ramene jak to tak chápu ten obrázek je nějaká malá, vzhledem k tomu zdivu okolo, a ten trojúhelník bude mezi podesta ? V tom případě končí to schodiště nějak brzy.

Hele skicni mi čárama půdorysný prostor schodiště a okótuj, udej případně konstrukční výšku a já se pokusím to udělat. Ale ten obrázek asi pořád moc nechápu : ))

_________________


AC 5 ...... 23


sob led 07, 2006 6:58 pm
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
Obrázek


sob led 07, 2006 7:39 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Obrázek

Schody jsem navrhl bez problému. Udělal jsem tam ale zrcadlo (mělo by být alespoň minimální). Počet schodů, délka schodiš'tových ramen, šířka schodišťového prostoru šla bez problému. Zbytek atypické mezipodesty si můžeš dodělat deskou, ve stairmakeru bys to stejně nedokázal. Schodiště je navrženo na kční výšku 3m.

http://www.4dprojekt.cz/cadmaster/test.gsm << -- zde si můžeš to schodiště případně stáhnout a upravit. (pravým tlačítkem - "Soubor uložit jako")

_________________


AC 5 ...... 23


sob led 07, 2006 8:09 pm
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
Já myslel , že ten tojúhelník vytvořím právě pomocí příkazu "vytvořit schodiště z označených prvků" v menu-nástroje.


sob led 07, 2006 8:15 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Aha, že mě to hned netrklo, že chceš vytvářet schodiště pomocí tohoto nástroje. Abych řekl ani mě se to nedaří. Osobně tento nástroj nevyužívám, v nápovědě se toho moc k tomuto nástroji moc nepíše a pro ukázku je tam jen jednoramenné schodiště.

Když jsem si vyzkoušel jednoramenné schodiště tak to šlo, jakmile jsem konec ramene zkosil, tak to taky šlo, jakmile jsem ho zaoblil, už to vykazovalo chybu. A další chyby to vykazuje při jakémkoliv jiném tvaru. Základem by asi bylo přijít na to, zda tam lze vůbec vytvářet dvouramenné schodiště a jak. Ta nápověda je tak nějak k ničemu, když e vyjadřuje jen k nejjednoduššímu typu schodiště a ty obecné zásady ačkoliv dodržuji tak se mi také nedaří schodiště vytvořit.

Pokud zde nikdo nedokáže líp poradit tak bych se na to vyprdl a dodělal podestu deskou. Výsledek bude stejný.

_________________


AC 5 ...... 23


sob led 07, 2006 8:43 pm
Profil

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek 
uplnou nahodou sem dneska prisel na to jak delat pomoci toho nastoroje schodiste a ted na to koukam tady. Takze jde o to ze vystupni caru musis udelat pomoci cary. Popisu jak udela to schodiste:
1.Carami vytvorim obvod
2.vyplni pomoci kouzelny hulky vytvorim "prostor schodiste" - urcite by tam melo bejt to zrcadlo jinak to bude kravit...
3. Carama udelas vystupni caru. Funguje mi to jen kdyz je to z vice jednotlivejch car asi aby to vedelo kam frknout tu podestu... no koukam na to jeste trochu vyjevene....
4 ozancis vypl a cary vytvarejcici vystupni caru
5 das vytvorit schodiste a melo by to jit.

Je to fakt skvelej nastroj na v yvtoreni libovolne tvarovaneho schodiste. Urcite se vyplati vedet jak to pouzit...


ned led 08, 2006 12:54 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
BAZ: No to jsi tu prakticky opsal návod který je v nápovědě. (nemusí bejt to kreslení čárou a vyplňování šrafou, může se rovnou modelovat prostor se šrafou).

Nicméně tenhle nástroj si myslím by měl mít daleko lépe zpracované chybové hlášení, ikdyž od něj žádáme umělou inteligenci.
Protože například v jednom postupu mi zahlásí různé chyby, přičemž udělám jen detailní rozdíl v postupu konstrukce a program hlásí uplně jiné chyby.

Navíc se mi jen tak nepodařilo povést dvouramenné schodiště. Vždy ten program z toho udělá tříramenné. Nakonec pak program po xy pokusech se změnou rozměrů svolil a schodiště sice nadetekoval jako tříramenné ale v podstatě to bylo dvou ramenné, s tím že důležitou roli hrála půdorysná hloubka konce zrcadla. Jenomže poté když se to zdálo OK, program jen zahlásal "3D model s aktuálními parametry nelze vytvořit". A konec ...

Zkrátka a dobře, myslím že na tento nástroj by měl být někdě daný lepší návod, případně pár instrukcí kterých se držet pro zisk dobrého výsledku.
To co je v nápovědě je velké minimum ...

_________________


AC 5 ...... 23


ned led 08, 2006 2:53 am
Profil

Registrován: stř říj 05, 2005 2:45 pm
Příspěvky: 35
Příspěvek 
tady to jde!

http://www.fast.vsb.cz/archicad/8.html#a865


ned led 08, 2006 10:06 am
Profil

Registrován: ned říj 09, 2005 7:35 pm
Příspěvky: 13
Příspěvek 
navod neni zrovna nejlepsi a chybovy hlaseni je taky naprd. Jelikoz nabizeny moznosti reseni sem vsechny splnoval a presto to neslo... btw kdyz uz to bezi tak popustit uzdu kreacim neni problem. Ten navod viz vyse je uz peknej. Nevite nekdo o necem podobnym ale s novinkama z devitky?


ned led 08, 2006 12:01 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 


Hmmm, ten krok s tím kreslením čar a pak šrafou je tam asi pro začátečníky, jinak je to krok navíc. Nehraje roli při výsledku.

Nicméně dobrá informace: Nechceme mezipodestu (kolmé lomení výstupní čáry), chceme mezipodestu (oblouky).

Jak sem psal, mě už se to povedlo, ale pak při ukládání program jen suše zahlásí že nelze vytvořit 3D model z toho schodiště. A proč, to mi nepoví. No děs ....

_________________


AC 5 ...... 23


ned led 08, 2006 1:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Ja to jen zrekapituluji a lehce upravim

(aspon 3x jsem to uz ukazoval na setkaní uživatelu :(((

šrafa se použije pro půdorys schodiště
šrafa může mít maximálně tři lomení (tři ramena) (dva uhly na jedné straně)

čára se použije na vstupní čáru
musí začínat na hraně šrafy a mít stejný počet lomení (nebo oblouky)

v místě lomení (nějaký uhel) se tvoří podesta (bavíme se o vstupní čáře)
pokud místo lomení použijete oblouk podesta se netvoří a tvoří se stupně

pokud budete používat oblouky je možné vytvořit třeba i 6ti ramenné schopdiště.

Obecně : nelze vytvořit schodiště s nulovým zrcadlem je tam nejaka minimální hodnota částečně vztažená na přesah stupně.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon led 09, 2006 9:28 am
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz