Právě je čtv dub 18, 2024 12:47 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
import dwg do archicadu 
Autor Zpráva

Registrován: pon kvě 28, 2007 4:08 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek import dwg do archicadu
Mám archicad 10 plnou verzi. Nedaří se mi impotrovat dwg do archicadu. Podle příručky má být tato funkce v základní instalaci. Postup podle příručky je soubor>otevřít, v dialogovém okně nastavit soubor typu dwg a otevřít. Já ale v dialogovém okně možnost nastavení dwg nemám a když dám všechny typy souborů a spustím dwg, archicad mi odpoví, že v tomto dialogovém okně nelze dwg spustit. Zkoušel jsem i jiné postupy podle příručky ale bezvýsledně. Musím něco nastavit, nebo funkce importu dwg do archicadu v mojí verzi není? Nebo jsem takový trouba? :cry: [/b]


pon kvě 28, 2007 6:20 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
mirek píše:
Mám archicad 10 plnou verzi. Nedaří se mi impotrovat dwg do archicadu. Podle příručky má být tato funkce v základní instalaci. Postup podle příručky je soubor>otevřít, v dialogovém okně nastavit soubor typu dwg a otevřít. Já ale v dialogovém okně možnost nastavení dwg nemám a když dám všechny typy souborů a spustím dwg, archicad mi odpoví, že v tomto dialogovém okně nelze dwg spustit. Zkoušel jsem i jiné postupy podle příručky ale bezvýsledně. Musím něco nastavit, nebo funkce importu dwg do archicadu v mojí verzi není? Nebo jsem takový trouba? :cry: [/b]


Podívejte se na VOLBY - SPRÁVCE DOPLŇKŮ - a tam je v seznamu doplněk "DWG/DXF vstup/výstup" kdyz dole rozkliknete "info o doplňku" co tam máte u toho doplňku uvedeno ?

_________________


AC 5 ...... 23


pon kvě 28, 2007 7:59 pm
Profil

Registrován: pon kvě 28, 2007 4:08 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek 
Díky za odpověď. Seznam doplňků je prázdný. Z toho co je napsáno v referenční příručce jsem nabyl dojmu, že je tento doplněk součástí základní verze AC 10, ale teď už o tom začínám pochybovat. Jak je náročné tento doplněk sehnat?


stř kvě 30, 2007 9:09 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek 
mirek píše:
Díky za odpověď. Seznam doplňků je prázdný. Z toho co je napsáno v referenční příručce jsem nabyl dojmu, že je tento doplněk součástí základní verze AC 10, ale teď už o tom začínám pochybovat. Jak je náročné tento doplněk sehnat?


Pokud je seznam doplňků prázdný, tak je něco špatně s instalací programu. Měl by jste tam mít doplňků pěknou řádku. Pokud máte oficiální plnou licenci v češtině od cegry. Když se podíváte do složky kde je archicad nainstalován (def. program files/graphisot/archicad 10/ Doplňky archicadu .. tak tam by jste je měl všechny mít ? Jsou tam ?

_________________


AC 5 ...... 23


stř kvě 30, 2007 9:16 am
Profil

Registrován: pon kvě 28, 2007 4:08 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek 
Jsou tam. Je tam i dxf-dwg in-out. Pokusil jsem se je načíst přes správce doplňků, ale v info o doplňku je napsáno: soubor buď není doplněk nebo je zastaralý a nelze jej použít v této verzi archicadu


stř kvě 30, 2007 9:45 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
asi se jedna o instalaci CZ archicadu na jiny nez cesky system (prasvdepodobne multijazykový ) již se zde řešilo
zkuske dohledat
obecne je potreba prejmenovat slozku doplnku na add-on a cestu k ni priradit v nastaveni.
Nektere doplny musi byt načteny při spuštění archicadu a nelze je přidávat dodatečně.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


stř kvě 30, 2007 9:59 am
Profil

Registrován: pon kvě 28, 2007 4:08 pm
Příspěvky: 5
Příspěvek 
Díky za radu. Už je to OK! :lol:


stř kvě 30, 2007 2:29 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek import dwg do archicadu /rozsirena tema/
dobry den, ja mam iny problem... ked nacitam nejaky dwg podorys z autocadu do archicadu 10 /studentska verzia/, tak mi zmeni typy ciar len na nejake 2-3 typy z autocadu prakticky nepouzitelne dalej v archicade... pride mi blbe vytvarat si kvoli tomu odoka nove ciary, ked s tym neviem celkom robit. ako mozem, v tomto importovanom subore obsahujucom dwg udaje, aktivovat vsetky ciary, ktore bezne pouziva archicad? skusala som menil uzivatelske profily, aj vsetko mozne v menu, ale na nic som neprisla...
potrebujem prosto dalej pracovat na dwg subore v archicade, s tym ze chcem dalej robit 3d aj 2d dokumentaciu v archicade...

prosim surne nejaku radu...

vdaka


pát úno 29, 2008 4:50 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
hmm to mi fakt nik nevie poradit? :( :( je to fakt surne
navyse mi nejde v tomto subore ani vkladat okna do stien, dvere idu, nechapem to... cele je to nejake zblbnute


sob bře 08, 2008 12:19 pm
Profil

Registrován: úte kvě 09, 2006 11:23 am
Příspěvky: 40
Bydliště: Polička
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
jestli dobre chapu vas problem, tak by to melo jit resit pomoci managera atributu. z nejakeho jineho projektu kde ty cary mate si je ulozte a v tom dwgckovem si je nactete. ty okna by mohly souviset se zpusobem zobrazeni, ale to jen odhaduju

_________________
AC 9, AC 10, AC 11, AC 12
Pentium 4 3,6GHz
2 GBRAM
NVIDIA GeForce 6800


úte bře 11, 2008 9:20 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
DWG soubor neotvirejte přímo a dejte ho spojit s vaším vzorovým výkresem v archicadu pak vám zůstane nastaveni Archicadu a přibude pouze DWG výkres
Případně použijte referenci.

:lol: zase sem udelal práci za technickou podporu ta by se mela o studenty vic starat když sami jsou studenti :D

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte bře 11, 2008 10:58 am
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
vdaka moc vsetkym, ale teraz sa uz potrebujem dostat z toho co mam, takze ta druha moznost teraz viacmenej asi pada, kedze cely ten projekt nechcem robit odznova...
nasla som toho managera atributov, ale neviem celkom co s tym spravit a nechcem spravit nejaku zavaznu blbost... ak som pochopila tak mam vyhladat nejake ine ciary z ineho projektu, ktore tam chcem mat a potom zaskrtnut "konvertovat stare AAt subory" a potvrdit, resp. to dat nejak spojit asi lepsie...
lenze neviem aky subor tam vlastne otvorit a kde ho najst... :|


úte bře 11, 2008 11:01 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
V tom pripade bych to asi udelal tak že bych to přez schránku dal do toho vzorového projeku navic je prace jen s rozdelenim podlaží zbytek se schrankou po patrech přenese

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte bře 11, 2008 11:24 am
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
cize to mam vlastne kombinacou ctrl+c a ctrl+v vsetko radsej prekopirovat do noveho vzoroveho projektu? to je jednoduchsia moznost? dufala som, ze sa tomu da nejako vyhnut...


úte bře 11, 2008 11:28 am
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: import dwg do archicadu
tak som tu zas, mam dwg subor, ktory potrebujem vlozit do suboru archicadu 10... idem cez subor - speciality suboru - spojit... objavi sa mi dialogove okno, kde si mam vybrat, ktory vykres dwg chcem pripojit... lenze subor ktory tam chcem dat, v tom okne nevidim, realne ho v tom priecinku ale v pc mam a nie je neviditelny ani... mam nainstalovany autocad 2008 architecture a pri otvarani toho dwg v tom autocade mi vypisuje ze dany dwg subor nebol vytvoreny v tom programe, ale otvori mi to... lenze archicad nie, ten mi ten subor prosto ani neukaze v moznostiach otvorenia... vie prosim niekto co s tym? :cry:


pát kvě 30, 2008 7:09 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz