Právě je čtv bře 28, 2024 12:48 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Fotozobrazení pohledů 
Autor Zpráva

Registrován: pát kvě 24, 2013 5:26 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Fotozobrazení pohledů
Hola! Přátelé, potřebuji rychlou pomoc. Chci vykreslit pohledy na dům. Ale nemohu na to přijít jak. Mám vytvořené body pohledu. Problém je, že nevím jak z daného čárového pohledu dostat následně "fotorealistický" obrázek. ????? Velké díky za rychlou pomoc.


pát kvě 24, 2013 5:37 pm
Profil

Registrován: stř srp 30, 2006 11:25 am
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Fotozobrazení pohledů
No, rychlá ta pomoc není, narazil jsem na tento dotaz náhodou ve volné chvilce...

Osobně renderování exteriérových pohledů řeším tak, že vytvořím 3D řez, ten ve 3D okně zobrazím jako Axonometrii, a mohu renderovat. Pouze upozorním, že pokud používáte Lightworks světla (Slunce, Obloha), nesmí být umístěny ve skryté části 3D řezu.

_________________
Sony Vaio VPCEB1S1E
>>Windows 7, ArchiCAD 18<<


úte čer 18, 2013 1:48 pm
Profil

Registrován: pát kvě 24, 2013 5:26 pm
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Fotozobrazení pohledů
Díky za odpověď.
Pravda, také jsem čekal rychlejší reakci :lol:
Já jsem si po čase vzpoměl, že v předchozím projektu sem to také řešil pomocí řezu, zobrazením v axonometrii a následným rendrem (kdysi sem kdesi narazil na tuto radu, kterou jsem pak zapoměl). I to už ale bylo pozdě. Vyřešil sem to nakonec zobrazením aktuálního projektu v axonometrii, kde sem nastavil ve 3D přibližně (bohužel) pohledy. Každý měl pak jiné měřítko a některý pohled se rendroval i 3x, protože se nedorendroval díky chronické bolesti archicadu - pseudonedostatku paměti. Budiž.

Nicméně v tomto případě by nepomohly ani výše zmíněné rendry přes řezy v axonometrii, protože je projekt tak velký, že počítač nedokázal zpracovat některé řezy.

Asi by pomohl silnější stroj, ale to i tak neřeší otázku: Nejde to nějak jednodušeji? :) Nějaké kouzelné tlačítko vyrendrovat nastavené pohledy? :)


čtv čer 27, 2013 5:02 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz