Právě je úte bře 19, 2024 6:23 am




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Rozpočet - vnitřní omítky ? 
Autor Zpráva

Registrován: čtv led 19, 2006 6:55 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek ještě k rozpočtům
Se zájmem jsem si pročetl Vaši diskuzi - nevím, zdali se chytnu se svým dotazem, ale zkusím to. Přes komponenty jsem si vytvořil základ funkčního rozpočtu, ale problémem zůstává zobrazování údajů (např. diskutovaných sendvičů) - cena se počítá správně (zadáno pomocí GDL - poměr celkové plochy zdi a tl. vrstvy), ale do příslušné kolonky (zde objem materiálu) bych potřeboval samozřejmě místo celkového objemu zdi objem příslušné vrstvy (klidně třeba zpětně dopočítaný z ceny a jednotkové ceny ... tu se mi bohužel také nepodařilo zobrazit (mám ji zadánu jako vlastnost komponentu). Děkuji.


úte bře 21, 2006 11:40 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Nevim zda jsem to spravne pochopil?
Pro kazdou část senviče musí být komponent.

Komponenty jsou slozitějsí v tom že musím mít vlastnost a tu pomocí kriterii nebo přímým přirazenim pridat prvku.
Vlastnost bude uvádět dílčí komponenty za jednotlivé vrstvy.
Já to většinou přepočítávám z objemu a tlouštky vrstvy.

navíc zadání komponentu muže být u zdi na 3 místech
GDL skript vlastnosti v přiřazené vlastnosti
prímo jako component ve vlastnosti
nebo jako komponent v databazi
jeste prichazí v uvahu REF COMPONET jako odkaz z GDL scriptu vlastnost přímo do databaze ale to je temer stejne jako první možnost.

podle toho kde je komponent musí být také přiřazen a tma vznikají trochu zmatky . Je dobré mít jen jeden system a ten nekombinovat s jinými . Každý má své výhody a nevýhody

pokud uvádíte component přímo v GDL vlastnosti (script) je potreba použít klíčové slovo
binaryprop

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


úte bře 21, 2006 12:04 pm
Profil

Registrován: čtv led 19, 2006 6:55 pm
Příspěvky: 3
Příspěvek 
Nepochopil ... ale netvrdím, že je to Vaše chyba :wink: .

Posílám Vám na mail obrázky (omlouvám se, ale je to pro mě jednodušší, nežli je kamsi umísťovat na web).

Mimochodem, napadl mě ještě jeden dotaz ... pokud do rozpočtu zadávám rozměr dveří (orientačně počítám cenu z plochy), pak při zadání např. dveří s pevným bočním dílem toto nefunguje (protože potřebuji zadat plochu dveří+bočního dílu ... nejjednodušší by bylo zadávat plochu "vyříznutého" otvoru ve zdi, ale nenašel jsem, jak na to (i když předpokládám, že to jistě někde je)

Děkuji

P.S. na binaryprop se podívám PK


čtv bře 23, 2006 10:03 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek 
resime dale emailem

snad casem pripravim nejaky nazorny priklad pro ilustraci pouziti.
Bohuzel se jedna o jednu z komplexnějších a naročnějších věcí v archicadu. (ale na druhou stranu docela dokonalých)


Zkusim vysvetlit rozdil mezi rozpočetem prvků a komponentů

Rozpočet prvků
vyhledává v databázi projektu prvky (desky ,zdi,atd)
a na zakladě této např desky dokáže vypsat udaje k desce přiřazené např. i komponenty nebo objemy sendvičů .
V tomto případě se komponenty hůře kontrolují vůči prvku zvláště pokud jich je více.

Rozpočet komponentů
Databaze je podle přiřazení nebo kriterii setridena na komponenty a tyto se vypisují a a na zakladě nalezeného komponentu je možné vypsat i některé věci z objektu na který je komponent vztažen.
Tady se torchu huře pracuje s informacemi o vztazenem objektu.

Nektere veci jdou udelat pouzitim libovolneho typu rozpoctu nektere jdou jen jednim znich. Take zalezi jak jste zadaly dalsi veci tykajici se rozpočtu do databaze nebo do vlastností a vazbou na databazi.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


čtv bře 23, 2006 10:38 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 20, 2006 10:22 pm
Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
Toto vlákno je staré jak ArchiCAD samo a usnulo ale nic co by se toho více týkalo jsem nenašel. Případ výpisu do tabulky - zdvojený sádrokarton na příčce vyplněný tepelnou izolací.

AC SE 2015. (pracuje již se stavebním materiálem)

Do tabulky potřebuji: Plochu SDK desek (ale SDK jsou ve dvou vrstvách) a objem tepelné izolace. Objem jsem schopen dostat přes vlastnost stavebního materiálu, ale jak získám plochu vrstev sendviče?

Zoufale by se to hodilo v mnoha projektech. Děkuji za radu kudy do toho. Tušil bych cestu přes IFC vlastnosti ale zatím se to nepovedlo.

Díky


stř úno 24, 2016 10:40 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 10:36 am
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
Ak je to sendvic malo by ist cez intaraktivni takulky - komponet - objem vrstvy, plocha vrstvy.
Profil to ale nevie.
P.


čtv bře 24, 2016 12:15 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
Jestli se nemýlím, tak to řeší ArchiCAD 19 pomocí tabulky povrchových materiálů, která umí počítat i plochy složitých profilů. Navíc (pokud je vše správně nastaveno) dokáže tabulka spočítat jen povrchy ve styku se vzduchem.
V nápovědě je vše popsáno.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


čtv bře 24, 2016 6:05 pm
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 10:36 am
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
jirat píše:
Jestli se nemýlím, tak to řeší ArchiCAD 19 pomocí tabulky povrchových materiálů, která umí počítat i plochy složitých profilů. Navíc (pokud je vše správně nastaveno) dokáže tabulka spočítat jen povrchy ve styku se vzduchem.
V nápovědě je vše popsáno.

Vdaka za tip, preskumam


úte črc 12, 2016 8:50 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 10:36 am
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
Este sa opytam,
je mozne pri vykazovani ploch komponentov slozitych profilov dostat aj hrubku komponentu?
Jedine co ma napadlo je si spravit viac stavebnych materialov - IZ20, IZ40, IZ100 (moc sa mi to nepaci ale ked je to jedina moznost...)
Neviem ci som nieco neprehliadol.
Dakujem


úte črc 12, 2016 9:50 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 24, 2007 3:31 pm
Příspěvky: 517
Příspěvek Re: Rozpočet - vnitřní omítky ?
U složitého profilu to asi možné není, protože si v něm můžete nakreslit libovolný tvar. Nevím jak by AC zjišťoval, který rozměr zrovna chcete.

_________________
ing. Michal Jirát
Business Centrum Mikrotechna a.s.
NOSCALE architects, s.r.o.
Odborná rada pro BIM
Výuka ArchiCADu na FA ČVUT

Realizační dokumentace a rekonstrukce v AC23 s přehledem, teamwork2 je super a prezentace pomocí BIMx nemá chybu


pon črc 18, 2016 2:02 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz