Právě je ned dub 28, 2024 12:05 pm




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
ArchiCAD 12! 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
aha, tak uvidime az bude moznost si to vyzkouset. Stairbuilder vypada zajimavě, opět zaleži na použitelnosti v našem prostředí, ale pro 3D super, prezentaci maji honosnou.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


čtv čer 19, 2008 9:45 pm
Profil

Registrován: pon srp 06, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 65
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
No tak StairMaker v ArchiCADu 12 ma jak uz bylo receno par novinek. Co se tyce 3D, tak takove moznosti jako u doplnku Stair Builder od Cadimagetools teda rozhodne nejsou. V tomto smyslu vlastne to jedine, co se zmenilo jsou 4 nove schodiste. Nejvetsi novinky jsou moznostech nastaveni zobrazovani ve 2D. Zde by se melo zobrazeni konecne trochu vice priblizit ceske norme. To znamena, ze zde je pomerne rozsahle nastaveni zobrazeni ve 2D. Lze nastavit mnoho voleb a u nich ruzne cary a pera. Vse se nastavuje zvlast pro domovske podlazi a pro podlazi nad timto podlazim. Da se tak vytvorit mnoho kombanaci se kterymi se v praxi setkate, jako treba nejnizsi schodiste v objektu, klasicke schodiste v objektu, pripadne nejvyssi schodiste v objektu a samozrejme s tim spojene ruzne zobrazeni v ruznych podlazich. Vse bylo ukazano na setkani uzivatelu. A co se tyce doplnku tretich stran, tak se o nich take na setkani mluvilo. Kdyby Graphisoft dal do ArchiCADu vsechny doplnky, ktere je mozne stahnout nebo koupit, tak by pak par lidi napr. v Italii nebo na Novem Zelandu prislo o praci. Kdyz nejaky uzivatel dany doplnek chce a vi o nem a vi, ze ho bude potrebovat rad si ho koupi, na druhou stranu je plno uzivatelu, kterym ArchiCAD staci takovy jaky je a i s tim maji do delat. ArchiCAD je otevreny system a proto Graphisoft dava prilezitost i jinym firmam, at dotahnou to, kde samotny ArchiCAD nestaci.


pát čer 27, 2008 12:22 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Ono je hezký, že je možnost, kde archicad nestačí, aby něco dotvořila třetí strana, ale má to jeden podstatnej háček. Nějak těch oblastí, kde nestačí, začíná být pořád víc...ať je to schodiště, terén, krov, atd....člověk platí support pack, každej rok má novou verzi, která nic neřeší a pokud chce, aby mu ten program vůbec k něčemu byl, tak si musí dokoupit všechny doplňky zvlášť znovu. Kompatibilita se starší verzí doplňků je nulová, takže rozsáhlejší projekt co se třeba tahne dýl jak rok, nelze v podstatě udělat. Mam pocit že se z ArchiCADu stává slátanina, kde každej výrobce dodá něco, ale nějak to k sobě nepasuje a ArchiČAD jako takovej se vůbec nevyvíjí. Co se týče ztráty zaměstnání lidí na Novém Zélandu, to by mě asi tak netrápilo, a pochybuju, že to trápí majitele Graphisoftu...myslim že to neni žádná charita. Graphisoft razil cestu projektování pomocí virtuální budovy, aby vše bylo děláno prostorově nmísto klasického používání CAD jako elektronického rýsovacího prkna, ale teď paradoxně se zdá, že graphisoft má zákazníky hlavně proto, že většina se toho starého způsobu projektování nezbavila. Jinak by plno lidí zjistilo hromadu nedostatků a řekli by si, proč vlastně tohle mají platit.

_________________
AC 17


pát čer 27, 2008 1:43 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 15, 2005 4:32 pm
Příspěvky: 1393
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
martyl píše:
Graphisoft razil cestu projektování pomocí virtuální budovy, aby vše bylo děláno prostorově nmísto klasického používání CAD jako elektronického rýsovacího prkna, ale teď paradoxně se zdá, že graphisoft má zákazníky hlavně proto, že většina se toho starého způsobu projektování nezbavila. Jinak by plno lidí zjistilo hromadu nedostatků a řekli by si, proč vlastně tohle mají platit.


to bylo moc pekne receno a verim ze bohuzel mas pravdu.
Já znutnosti jiste kompatibilty (vzhledem k našemu napojení na databáze) musim dělat ještě chvily na verzi 7.0 a musim říct že je toho hodně málo kvůli čemu brečím že nemohu dělat ve vyšší verzi. Vše se da nějak obejít a ve finále je to stejně rychlejší a spolehlivější.
Zajimavé je že s odstupem to vidím ulně jinak zajimavé verze jsou 7. 8.1 10 a 12 to mezi je taková divná polívka.

_________________
LubosC
API pro Archicad ; GDL všechny urovně ; Rozpočty ; Napojení a databáze ;
nový email : cipra (zavináč) cline (tečka) cz


pon čer 30, 2008 8:16 am
Profil

Registrován: pon kvě 19, 2008 10:36 am
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Fu, tiez musim suhlasit...11 je fiasko .To co mohlo byt zaujimave proste nefunguje tak jak ma. Neviem ci by nebolo lepsie vydavat nove verzie raz za 2roky a nech funguju poriadne.11 mi pride proste iba ako vata_vejaky medzistupen. Dufajme ze 12 bude na tom o dost lepsie


pon čer 30, 2008 10:08 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Jestli bude 12 jako 11 tak s archicadem končím.

_________________
AC 17


pon čer 30, 2008 10:56 am
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Léto jsem měl vždycky rád, bohužel v posledních letech už se mi vrývá do paměti i jako období žní a žalozpěvů. Žně mají všichni, u kterých si dokupujeme stále dokola něco, co nám předtím fungovalo. Žalozpěvům se oddáváme my, uživatelé, kterým nefunguje druhá polovina toho co fungovalo doteď, byť by to mohlo být dle mě odstraňováno naší uživatelskou podporou, které platíme peníze za tzv. suportpack. Pokud chceme dál dělat v archicadu, asi nám nezbude než se s tímto smířit : (

_________________


AC 5 ...... 23


pon čer 30, 2008 4:23 pm
Profil

Registrován: pát úno 15, 2008 1:26 pm
Příspěvky: 123
Bydliště: Galanta
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
ahoj, pocujte, kedy sa vlastne oficialne asi bude dat stiahnut 12-ka? teda v ceskej verzii, kedze slovenskej sa asi nedockame... :?


pát zář 05, 2008 10:26 am
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Na cegra.cz je, že snad 12. 9. INT nebo US demo verze nebo student jsou už na http://www.graphisoft.com.

_________________
AC 17


pát zář 05, 2008 5:49 pm
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 20, 2005 3:17 pm
Příspěvky: 1016
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
v Pátek 12.9. je oficiální vypuštění AC12. To budou dostupné upgrady HW klíčů a rozeslány instalace uživatelům se SP. Kdy to bude ke stažení na stránkách, to netuším.

_________________


AC 5 ...... 23


pon zář 08, 2008 8:02 am
Profil

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
ja už asi pře 14 dny jsem zkoušl studentskou verzi arch 12 US a je docela good uz aby byla k dosazeni i česky


pát zář 12, 2008 12:13 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát pro 09, 2005 1:30 pm
Příspěvky: 396
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
macabe píše:
ja už asi pře 14 dny jsem zkoušl studentskou verzi arch 12 US a je docela good uz aby byla k dosazeni i česky


Jo, DOCELA good. Stáhl jsem si demo a žádná revoluce se nekoná. Jediné co se mi líbí je kótování. Zůstávám u 11tky.

_________________
AC 11 ...WIN 7 64...Intel Core i5-2550K 3,40Ghz...8 GB RAM...Nvidia GeForce GTX 570


ned zář 14, 2008 12:51 pm
Profil

Registrován: stř zář 06, 2006 6:03 pm
Příspěvky: 146
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
REVOLUCE O TOM ŽÁDNÁ jen malé změny kromě tech kot se mi i líbí že je rychlejší


úte zář 16, 2008 9:25 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 10, 2007 3:03 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Stříbro
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Stair Builder vypadá opravdu lákavě. Ani by mi nevadilo že není v češtině ;o)
Od Cadimage Tools se mi taky líbí 3D Profiler - rekonstrukcí starých domů dělám poměrně hodně a povětšinou jsou v památkových zónách, pokud to nejsou přímo památkové objekty a takovej nástroj by hodně zpříjemnil práci s profilováním říms. Uvidíme jakej bude profiler v AC12...

_________________
AC13, Intel Core2Quad Q9300 2,50MHz, Nvidia GeForce GTS 450, 4GB RAM


čtv zář 25, 2008 2:40 pm
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 29, 2005 11:47 pm
Příspěvky: 487
Příspěvek Re: ArchiCAD 12!
Na první pohled nejsou změny velký, ale jsou parádní ostění oken a dveří, přibyla kačena na kótování výšek co se nejvíc přibližuje našim zvyklostem a jeden druh odkazu, který je také použitelnější než ty stávající. Schodiště ze stairmakeru aspon umí v půdoryse zobrazit zábradlí a čáry stupňů nad rovinou řezu...ta lze navolit zalomená, bohužel ne jedna ale dvě vedle sebe. Pak se mi líbí možnost zobrazit třeba v půdoryse stropu jen zdivo například bez zateplení a bez omítek. Toto lze třeba využít když si zdivo navolim jako sendvičovou kci vč. omítek pro rozpočet a potom pro půdorys si dam zobrazit jen konstrukci nosnou nebo konstrukci bez povrchů. Bohužel toto nefunguje korektně v souborech, kde jsou okna a dveře ze starších knihoven. Nástroj zavěšená stěna je sice pěkný, ale obešel bych se bez něj...spíš bych uvítal něco jako archiglazing a architerru, než toto. Příjemný je možnost otevřít a vkládat soubory pmk od verze plotmakeru 3.0. Pmk soubory ale mi nejdou nové uložit. Profiler bohužel zůstal stejný. Obrázková výplň mi nelze navolit k materiálům jako 3d šrafa, takže třeba v barevných pohledech se mi nezobrazí. Do půdorysu jí zas většinou nepotřebuju, takže taky trochu nedodělek. Načítání a ukládání do starších verzí je opět tragedie. Nějak jsem nenašel možnost ukládat do AutoCADu 2008, i když tato možnost byla jako novinka AC12. Buď mam něco špatně nebo to prostě nejde. Rychlost je slušná. Jsem celkem spokojen, otázka je jestli to za cenu upgrade nebo supportpacku neni trochu málo. A největší tragedie je, že nejdou doplňky od Cigraphu a že všechny chyby v knihovnách, na které jsem několikrát upozorňoval, opět zůstaly.

_________________
AC 17


čtv zář 25, 2008 5:39 pm
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz